Bývalý ministr školství Zeman tvrdí: „Projekt INDOŠ je úspěšný.“

23. 8. 2003 | Aktuality

K aktuálnímu dění kolem projektu Internet do škol se vyjádřil i bývalý ministr školství Eduard Zeman. Celá záležitost se jej bezprostředně dotýká, neboť právě v době jeho působení ve funkci se návrh začal realizovat.

Exministr stále považuje celý projekt za úspěšný. Jak se domnívá, Nejvyšší kontrolní úřad nalezl v projektu množství chyb zejména proto, že současní zástupci ministerstva nebyli schopni INDOŠ dostatečně obhájit. Kontroloři NKÚ navíc podle něj nemohli prošetřit veškerou dokumentaci a opírali se pouze o základní informace. Mluvčí ministerstva Hana Vítková však tento Zemanův názor vyvrací.
Trestní oznámení, které NKÚ podává na neznámého pachatele, označil Eduard Zeman za „do jisté míry planý poplach“. Přesto může vina za současnou krizi projektu padnout částečně i na jeho hlavu. Velká část důležitých smluv pro Internet do škol totiž nese jeho podpis.

zdroj: ihned.cz