Budoucí architekti mohou studovat v Náchodě

30. 4. 2007 | Aktuality

Zájemci o architekturu a stavitelství mohou od letošního roku studovat vysokou školu v Náchodě. Stavební fakulta Českého vysokého učení technického v Praze tam totiž otevře při vyšší odborné škole stavební čtyřletý bakalářský obor se zaměřením na obnovu památkových objektů. Studenti se mohou hlásit v mimořádném termínu až do 15. května.

Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební architekta Jana Letzela v Náchodě budou nové studium nabízet současně s dosavadními obory. Jednotlivé předměty budou garantovat hlavně profesoři a docenti z pražské fakulty, kteří už nyní připravují výuku prvního ročníku s náchodskými učiteli. Pedagogové z fakulty se budou podílet na výuce v Náchodě vybranými přednáškami, případně účastí při zakončení předmětu na zkouškách, při hodnocení grafických prací, ateliérů a podobně.

Program studijního oboru Architektura a stavitelství bude v prvních dvou ročnících totožný s pražskou fakultou a v dalších dvou se zaměří na obnovu památek. V magisterském nebo doktorandském studiu pak mohou studenti pokračovat v Praze.

Předpokládaný počet přijatých studentů je 40.

Zdroj: MF Dnes, www.fsv.cvut.cz.