Asociace středoškolských češtinářů navrhla novou státní maturitu

9. 5. 2013 | Aktuality

Asociace středoškolských češtinářů zveřejnila na svém webu návrhy na podobu maturitní zkoušky 2018+ k odborné diskuzi. Jde jednak o rámcovou koncepci celé maturitní zkoušky, jednak o podobu maturity z českého jazyka a literatury. Oba návrhy vznikly v úzké součinnosti se sdružením metodiků cizích jazyků AMATE a budou prezentovány na konferenci „Maturitní fórum“ 1. června v Hradci Králové. Asociace vydala recenzi maturitního testu z českého jazyka a literatury a recenzi zadání maturitních slohových prací, jež vytvořil jako nezávislou aktivitu ASČ její předseda; obě jsou předkládány k odborné diskuzi.

Konference 1. června
K maturitní problematice vystoupí v hlavním příspěvku předseda a místopředseda ASČ a zástupci AMATE (sdružení metodiků cizích jazyků). Následovat budou diskusní příspěvky přihlášených účastníků. Pozvána jsou i média. Cílem setkání je otevřít problematiku maturitní zkoušky 2018+ a přispět k tomu, aby při rozhodování o její vnější i vnitřní podobě znalo MŠMT názor středoškolských učitelů z terénu, metodiků i vysokoškolských pedagogů.

Zdroj: Učitelské noviny