Anonymní „bombař“ opět vyhnal studenty z VŠE

21. 1. 2019 | Aktuality

V pondělí musela být vyklizena budova Vysoké školy ekonomické, kvůli anonymovi, který tvrdil, že se ve škole nachází bomba. Jedná se už o několikátý falešný poplach na VŠE v posledních měsících.

“Z důvodu nahlášení nástražného výbušného systému na VŠE, míří na místo události několik policejních jednotek,” informovali už poněkolikáté policisté na svém twitterovém účtu. Stále se jim však nepodařilo zjistit, kdo za anonymní telefonáty stojí.

Policie následně i za pomocí speciálně vycvičených psů celý objekt prohledala, žádnou bombu však stejně jako v minulosti nenašla.

Vysoká škola znovu podá trestní oznámení na neznámého pachatele. Ten vyrušil studenty na náměstí Winstona Churchilla v kritických chvílích během státních zkoušek. Anonymní hrozba se tentokrát netýkala budov VŠE na Jižním městě.

Studenti se mohli do školy vrátit kolem čtvrté hodiny.