Anonymní „bombař“ opět vyhnal studenty z VŠE

21. 1. 2019 | Aktuality

V pondělí musela být vyklizena budova Vysoké školy ekonomické, kvůli anonymovi, který tvrdil, že se ve škole nachází bomba. Jedná se už o několikátý falešný poplach na VŠE v posledních měsících.

“Z důvodu nahlášení nástražného výbušného systému na VŠE, míří na místo události několik policejních jednotek,” informovali už poněkolikáté policisté na svém twitterovém účtu. Stále se jim však nepodařilo zjistit, kdo za anonymní telefonáty stojí.

Policie následně i za pomocí speciálně vycvičených psů celý objekt prohledala, žádnou bombu však stejně jako v minulosti nenašla.

Vysoká škola znovu podá trestní oznámení na neznámého pachatele. Ten vyrušil studenty na náměstí Winstona Churchilla v kritických chvílích během státních zkoušek. Anonymní hrozba se tentokrát netýkala budov VŠE na Jižním městě.

Studenti se mohli do školy vrátit kolem čtvrté hodiny.

Další články k tématu

Nejlepší obor Účetnictví a finance mají na VŠE!

Nejlepší obor Účetnictví a finance mají na VŠE!

Vysoká škola ekonomická v Praze se v prestižním žebříčku QS World University Rankings by Subject (hodnocení univerzit podle oborů) umísťuje pravidelně už několik let. Letos však dosáhla dosud nevídaného úspěchu, když se v žebříčku poprvé objevil její obor Účetnictví a finance a – mezi univerzitami v České republice – rovnou na prvním místě! V celosvětovém srovnání se pak obor …

číst více
Dva anonymové vyhrožovali střelbou na školách. Byl to vtip, hájil se jeden

Dva anonymové vyhrožovali střelbou na školách. Byl to vtip, hájil se jeden

Dva týdny, dvě výhružky útoky na školách. V červnu dva neznámí pachatelé anonymně napsali na sociální sítě, že budou střílet v náhodně vybraných školách, školkách a univerzitách. Zatímco prvního autora falešné výhružky už policie dopadla, druhý jí stále uniká. Šestnáctiletý mladík se v prvním případě sám přiznal. Podle jeho slov šlo pouze o žert. Za tento „vtípek“ mu …

číst více