5. adventní okénko: Univerzita s nejkrásnějším kampusem

5. 12. 2022 | Aktuality

adventní okénkoPátý prosincový den vám prozradíme, který univerzitní kampus je ten nejhezčí. Probrali jsme se desítkami nejrůznějších žebříčků, a i když jim nejčastěji dominovaly prestižní Harvard, Cambridge, nebo Oxford, nám se nejvíc líbil kampus, který jako nejkrásnější vybral magazín House Beautiful.

Flagler College ve městě St. Augustine na Floridě leží kilometr od pobřeží Atlantského oceánu. Škola byla založena v roce 1968, ještě předtím ale v hlavní budově sídlil luxusní hotel Ponce de León. Ve Spojených státech to byla vůbec první velká stavba z litého betonu ve stylu španělské renesance. Budově z dílny architektů Johna Carréreho a Thomase Hastingse, známých zejména díky projektu veřejné newyorské knihovny, nechybělo elektrické osvícení nebo mozaiky od Tiffanyho.

Na škole s komorní atmosférou studuje pouhých 2500 studentů. Pro srovnání, již zmíněná Harvardská univerzita jich má skoro desetkrát tolik. Flagler College je architektonický skvost a k pobřeží oceánu odsud dojdete pěšky. Podle autorek žebříčku je ale floridský kampus nejkrásnější proto, že můžete celý rok studovat na místě, kam zbytek země jezdí jenom na pár dní během jarních prázdnin.

Zdroje: House Beautiful.com, Flagler.edu, U Study.world

Foto: Zdroj: Flagler College

Další články k tématu

Vánoce na koleji? Ošklivé svetry a tajný Ježíšek

Harry Potter zůstával o Vánocích v Bradavicích. A byly to ty nejlepší Vánoce v jeho životě. Pokud i vy letos zůstáváte přes svátky na koleji, není proto důvod, proč si to pořádně neužít. Kde jinde byste se mohli na Štědrý den s dalšími studenty opít u Popelky? Vyzdobte si pokoj Jedním z nejzaručenějších způsobů, jak se dostat do vánoční […]

číst více

Sedm tipů, jak se učit o Vánocích

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Pro vysokoškoláky, které hned na začátku ledna čeká zkouška, jsou ale často tou poslední možnou dobou, kdy se na ni mohou připravit. Jenže cukroví a bramborového salátu je hodně, zatímco motivace a disciplíny málo. Jak tedy zvládnout učení i slavení? Stačí když si efektivně rozvrhnete čas a naučíte se […]

číst více