Hledáte „maturita“

Maturita – stres, strach, nejistota?

Většina z nás, kteří navštěvujeme posledním rokem střední školu, stojí před důležitou zkouškou svého života. Pro mnoho mladých lidí nastalo období, kdy se snaží do hlavy „nacpat“ všechno, co se během let ve školních lavicích naučili. Nachází se v době před maturitní zkouškou nebo jak se říká „zkouškou dospělosti“.

číst více

Tak trochu jiná maturita

Poslanci schválili nový školský zákon, který v sobě zahrnuje i proměnu maturity. Ta bude mít dvě části a na gymnáziích přibude k povinným maturitním předmětům matematika.

číst více

Školský zákon postupuje do třetího čtení

Návrh nového školského zákona postoupil ve sněmovně do třetího čtení, tedy do závěrečné schvalovací fáze. Přesto v něm stále zůstává mnoho nejasností a otazníků – například povinná maturita z matematiky na gymnáziích, domácí vzdělávání nebo poplatky za studium na vyšších odborných školách. Poslanci by o nich měli rozhodnout v nejbližších dnech.

číst více

Třetí povinný předmět u maturity

Školský výbor Poslanecké sněmovny navrhuje, aby se na gymnáziích povinně maturovalo z matematiky. Na ostatních školách si však třetí předmět budou žáci moci vybrat sami, ve společné části nové maturity budou zkoušeni pouze z českého a cizího jazyka.

číst více

Maturita za mnou, maturita přede mnou

První maturitní týden se chýlí ke konci. Přinesl mnoho radosti, snad několik zklamání, ale hlavně spoustu stresu. Celá redakce vzpomíná na vlastní bitvu o maturitní vysvědčení a všem přeje lehké otázky a shovívavé učitele. Těm, kteří zkoušku dospělosti již složili, moc gratulujeme!!!

číst více

Zdravotní sestrou jedině s vysokoškolským diplomem

V zemích Evropské unie je vcelku běžné, že zdravotní sestry získávají vzdělání na vysokých školách. U nás k tomuto povolání doposud stačila pouze maturita z příslušného oboru. Od školního roku 2005/06 by se to však mělo radikálně změnit.

číst více

Maturita z francouzštiny nanečisto

Výuka Francouzštiny ve Francii se od naší výuky Českého jazyka poměrně liší. Děti na středních školách se neučí nazpaměť telefonní seznamy autorů a děl, ale snaží se jejich díla chápat.

číst více

Státní maturity – ministerstvo má jasno

Již od roku 1997 se Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR snaží změnit maturitní zkoušku tak, aby bylo jisté, že znalosti absolventů gymnázií a odborných škol mají ve vybraných předmětech stejnou úroveň. Konečně to vypadá, že ministerstvo ví, jak budou státní maturity vypadat.

číst více