Hledáte „maturita“

Učíte se na přijímačky? Inspirujte se na webu

Je duben, maturita za branami, a jako by to už samo o sobě nestačilo, už už se za ní posměvačně šklebí přijímačky na vysokou. Ty na většině škol probíhají od května do července. Příprava na úspěšné zvládnutí toho všeho je sice náročná, ale určitě ne nemožná. Přispět k ní dnes může také internet, který navíc značně šetří čas. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

číst více

Krok po krůčku: Jak vystupovat u maturity

Možná jste už začali přemýšlet o tom, jak udělat u maturity co nejlepší dojem. Co zvolit za typ oděvu, jak vědomě ovlivnit porotu řečí těla a mimikou, jaké triky použít pro uspokojivější výsledek… Několik dobrých tipů vám přinášíme i my.

číst více

Rozhovor s psychologem: jak se dobře naučit na maturitu?

S odtrženými stránkami kalendáře roku 2009 se blíží jaro a s ním i stín jménem „maturita“ nabývá konkrétnějších obrysů. Probíhají písemné maturity, v hodinách se přestává probírat nová látka a zkoušení z maturitních otázek nabývá na intenzitě. Do dne D zbývají necelé tři měsíce. O tom, jak během zbývajících týdnů co nejvíce zefektivnit učení, jsme si povídali s psychologem Miroslavem Šipulou. Pozn. Článek byl 13. 2. 2012 aktualizován (kav).

číst více

Anketa: Jak se vaši vrstevníci chystají na přijímačky?

Přijímací zkoušky se blíží a je tedy na čase si důkladně promyslet, jak se na ně budete připravovat. Jak na to jdou vaši kolegové jsme se zeptali v následující anketě. Pozn. Článek byl 14. 10. 2011 aktualizován (kav).

číst více

KROK PO KRŮČKU K MATURITĚ: Sebedůvěra je půl úspěchu

Je pro úspěšnou maturitu podstatnější výborná paměť, nebo umění improvizovat? Je lepší připravovat se průběžně, nebo spoléhat na „svatý týden“? Možná by vás překvapilo, jak velký podíl na závěrečném úspěchu má právě sebedůvěra. Následující článek vám poradí, jak na ní do maturity zapracovat! Článek byl aktualizován 11. 2. 2010 (kav).

číst více

KROK PO KRŮČKU K MATURITĚ: Přehled událostí maturitního ročníku

Čeká vás letos maturita, ale pojmy jako stužkovák, uzávěrka přijímání přihlášek, maturitní večírek nebo svatý týden jsou vám stále tak trochu nejasné? Tento článek vám pomůže se v nejvýznamnějších milnících maturitního roku zorientovat.

číst více

Od roku 2010 na VŠ bez přijímaček?

Od roku 2010 by se mohli studenti dostat na vysokou školu bez skládání přijímacích zkoušek, stačit by mohla jen úspěšná maturita. Ale pozor, maturita státní, která prostě přibude k maturitám, jak je známe dnes. V praxi to tedy pro studenty středních škol znamená maturitu dvojí. Nejhůř na tom budou ti studenti, kteří se chystají k maturitě ve školním roce 2009/2010. […]

číst více

Maturita pohledem učitele

Kolik hodin denně stráví ve škole učitel češtiny v průběhu maturit? Jakých chyb se studenti nejčastěji dopouštějí při psaní slohových prací? Je vhodnější maturovat první či druhý maturitní týden? Jak lze bojovat se stresem? Co přinese nová státní maturita? Odpovědi na otázky a mnohé další zajímavosti se dozvíte v následujícím rozhovoru

číst více

Jak napsat úspěšné odvolání

Jakmile přejde největší zklamání z toho, že jste se nedostali na školu, na kterou jste si přáli dostat se ze všech nejvíc, přichází čas zkusit s tím něco dělat. Podat odvolání. Co všechno by mělo obsahovat, aby mělo šanci na úspěch?

číst více

I během svaťáku se dá leccos dohnat. Poradíme jak!

Jen se člověk probere z euforického pocitu, že v rukou třímá vlastně poslední vysvědčení ze střední školy, už aby zase usedl ke knížkám – maturita je totiž za dveřmi a vy tak máte už jen jediný týden na to, abyste se na ni dobře připravili. Server VysokeSkoly.cz vám nyní přináší několik rad, jak ze svatého týdne vytěžit pokud možno co nejvíce.

číst více