Celostátní studentská konference opět na VUT

V prostorách Centra Vysokého učení technického v Brně proběhne ve dnech 2. a 3. prosince 2004 již čtvrtý ročník celostátní studentské konference Současná úloha a postavení studentů na vysokých školách 2004. Akce je pod záštitou VUT a rektora VUT v Brně prof. Ing. RNDr. Jana Vrbky, DrSc., dr. h. c. a pořádá ji Akademické centrum studentských aktivit.

číst více

V Liberci se otevírá obor Ošetřovatelství – Všeobecná sestra

Liberecká technická univerzita plánuje od nového akademického roku otevřít nový studijní program Ošetřovatelství – Všeobecná sestra. Univerzita takto reaguje na požadavek Evropské unie, podle které by i zdravotní sestry měly mít vysokoškolské vzdělání.

číst více

Scholaris

V Olomouci se bude od 23. listopadu konat výstava středních škol a středních odborných učilišť z Olomouckého kra­je.

číst více

Nezletilí kriminálníci

Nezletilí se v poslední době stále častěji dopouštějí trestných činů, brutálních vražd a znásilnění. Sled těchto událostí spustil řetězovou reakci, jež není diskutována jen v parlamentu, jde také o velké mediální a společenské téma. Mluví se především o snížení věkové hranice trestní zodpovědnosti.

číst více

Rodiče na Zlínsku chtějí výuku náboženství

Rodiče ve Zlínském kraji se domnívají, že povinné hodiny náboženství ve školách by mohly působit jako prevence proti násilí.

číst více

Ubylo brigád?

Od října již nemohou personální agentury se studenty uzavírat dohody o provedení práce, ale pouze dohody o pracovní činnosti či smlouvy o pracovním poměru. Z toho vyplývá, že brigádníci musí odvádět sociální a zdravotní pojištění. Některým firmám se proto již nevyplatí brigádníky zaměstnávat. Je těžší najít si brigádu?

číst více

Pražský veletrh studijních příležitostí ve Francii

Ve dnech 18. a 19. listopadu 2004 se v pražské Betlémské kapli budou v rámci veletrhu Studovat ve Francii prezentovat francouzské vzdělávací instituce. Během letošního třetího ročníku návštěvníci mohou zhlédnout zhruba třicet stánků představujících nejen školy…

číst více

17. listopad

Den studentů, den, kdy proběhla Sametová revoluce. Letos, k patnáctému výročí tohoto data, připravili studenti pražských vysokých škol vzpomínkový průvod, který má podle nich připomenout události roku 1989 a zároveň upozornit na současnou společenskou situaci.

číst více

Maturita – stres, strach, nejistota?

Většina z nás, kteří navštěvujeme posledním rokem střední školu, stojí před důležitou zkouškou svého života. Pro mnoho mladých lidí nastalo období, kdy se snaží do hlavy „nacpat“ všechno, co se během let ve školních lavicích naučili. Nachází se v době před maturitní zkouškou nebo jak se říká „zkouškou dospělosti“.

číst více

Brigády netradičně

Přinášíme vám pár tipů a návodů, kde všude se dají přes léto vydělat peníze. Pro inspiraci předkládáme zkušenosti několika z vás. Jak sami uvidíte, cestičky k penězům a k novým zkušenostem, mohou být velice rozmanité…

číst více