Zdravotně sociální fakulta

Speciál O OBORECH: Sociální práce

Toužíte pomáhat druhým lidem? Možná jste netušili, že takový obor se dá dokonce studovat. Sociální práce vás připraví na pomoc znevýhodněným a vyloučeným skupinám, menšinám, cizincům a dalším lidem v ohrožení. Co vás během studia čeká a kde můžete tento obor studovat?

Studentka Jana Řezáčová: I senioři se mají stále čemu učit

Vysoká škola není jen pro mladé. Dokazuje to seniorka Jana Řezáčová z Českých Budějovic, která absolvovala Univerzitu třetího věku na Jihočeské univerzitě. Aktivní studentský život ji okouzlil natolik, že se stala členkou Klubu absolventů U3V. V současné době Klubu dokonce předsedá.

Speciál O OBORECH: Fyzioterapie

Každý z nás má někdy problémy se zády, koleny, bolí nás svaly nebo klouby. Pokud je problém vážnějšího charakteru, doporučí lékař většinou pravidelné návštěvy fyzioterapeuta. Fyzioterapie se dá v ČR studovat na více než 10 vysokých školách. Jak takové studium vypadá a jaké se nabízejí absolventům možnosti, se dočtete v následujícím článku.

číst více

Jihočeská univerzita slaví 20 let. A ve velkém stylu!

Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích (JU) čekají v těchto dnech velkolepé oslavy dvacetiletého výročí vlastní existence. Nahradí si tak jejich původně plánovaný termín, který sice připadal na říjen roku 2011, ale nakonec byl s ohledem na úmrtí rektorky univerzity prof. Ing. Magdaleny Hrabánkové, CSc., dr. h. c., prof. h. c., odsunut na letní semestr. Stěžejní část oslav je …