Work&Travel

Workcamp, cestování za pár korun

Letní prázdniny jsou nejlepší dobou pro cestování. Jenže jak skloubit touhu po poznávání nových míst a nedostatek financí, s nímž se většina studentů potýká? Kamila (23), studentka Filozofické fakulty UK, má pro vás zajímavý tip: vyražte na workcamp! Jak tě napadlo přihlásit se na workcamp? Loni o prázdninách jsem nesehnala brigádu a nevěděla jsem, co …

číst více

V USA s Work and Travel

Kdo by nesnil o cestě „za velkou louži“? Jenže jak to udělat, když na výlet nemáte peníze, a v České republice vás navíc drží školní povinnosti? Jednou zmožností je program Work and Travel: kulturně-výměnný pobyt, který vás vlastně nemusí stát ani korunu. Programu se hned dvakrát zúčastnila také Kateřina Labudová (23), studentka Mezinárodních vztahů na …

číst více

Jak sehnat letní brigádu v zahraničí

Léto, moře, zdokonalení se v cizím jazyce – a nějaké ty vydělané peníze. Pokud si nějak takto představujete ideální letní brigádu, seberte odvahu a jeďte. Jde nejen o neocenitelnou zkušenost, ale o zážitky, nové přátele a také zajímavou položku do CV. A navíc – kdy jindy v životě budete mít prázdniny skoro 4 měsíce?

číst více

Poznejte krásy nezávislého cestování

Proč sedět doma na zadku, když v létě můžete projezdit pořádný kus světa. Nemusíte se ani topit v penězích. I s minimálním rozpočtem se můžete stát cestovatelem. Jak na to? (pozn.: článek byl aktualizován 27. 4. 2014 (lč))

číst více

Nevzali vás na VŠ? Jsou tu další možnosti

Přijímačky někdy prostě nevyjdou tak, jak by si člověk přál. A najednou je tu tolik volného času – co s ním? Možností, jak vyplnit rok do dalších přijímaček, je spoustu, jen je třeba si dobře vybrat. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 2. 2014 (lč))

číst více

Jak se připravit na skype pohovor

Pracovní a studijní pohovory nemusí nutně probíhat tváří v tvář. Obzvlášť pokud si hledáte uplatnění v zahraničí. Mezi nejpopulárnější způsoby komunikace na dálku patří videochat přes Skype. Připravili jsme několik užitečných rad, jak při něm uspět.

číst více

Lucie Kroupová o work and travel – hlavně být co nejvíc mezi místními

Lucie Kroupová, studentka posledního ročníku Vysoké školy obchodní v Praze, odložila státnice a vydala se do Spojených států v rámci programu Work and Travel.

číst více

Aneta Štefánková: na Work & Travel jde spíš o zážitky než o peníze

Plánujete-li v létě vyjet někam do zahraničí a zároveň byste si chtěli vydělat přes prázdiny nějaké peníze, můžete popřemýšlet o programu Work & Travel. Ten umožňuje zájemcům několika týdenní práci v zahraničí a následné cestování po dané zemi. O zážitcích a zkušenostech, které člověk může během takových prázdnin zažít, jsme si povídali se studentkou žurnalistiky Anetou Štefánkovou.

číst více

Na brigádu do USA: Tři měsíce plavčíkem v Texasu

Láká vás vyrazit do světa, procvičit si jazyk, trochu cestovat a ještě si přivydělat? Zuzana Švajgrová se rozhodla takovou zkušenost získat. „Pracovat do zahraničí bych jela rozhodně znovu a všem to doporučuji,“ říká o své tříměsíční kariéře plavčíka v Houstonu.

číst více