Univerzita

Profesoři na prázdninách

Celý rok se připravují na přednášky, chystají testy a zadání seminárních i bakalářských a diplomových prací, jezdí na konference, píší vědecké články a jsou uháněni studentkami a studenty kvůli zápočtům. Co ale dělají vysokoškolští pedagogové o prázdninách? Jak tráví zasloužené volno? Odpovědi vás leckdy překvapí.

číst více

Deset rad pro budoucí prváky

Určitě nenajdu tu správnou učebnu ve správný čas. Nebo zapomenu, kdy mám zápis a nepodaří se mi to včas zjistit. A co když nebudu vědět, kolik mám mít kreditů pro postup do dalšího ročníku a oni mě prostě vyhodí? Podobné pesimistické myšlenky se honí hlavou asi každému, kdo byl přijat na vysokou školu. Naše tipy vám pomůžou nejen přežít, nakonec totiž možná zjistíte, že vejška je taky zábava.

číst více

Jak si vybrat vysokou školu, když víte, jaký obor chcete studovat?

Jsou obory, které jsou na českých školách unikátní a zájemcům o ně tak nezbývá, než se za nimi v případě přijetí přestěhovat. Jsou ale i takové, které má v nabídce více škol, a tehdy je nasnadě vzít v potaz nejen jejich konkrétní náplň a zaměření, ale i to, co vám bude moci nabídnout i samotná škola. Přeci jen jde o rozhodnutí na několik let dopředu. (Pozn.: Článek byl 11. 12. 2013 aktualizován (lč))