Tipy a rady

Pět tipů pro rychlejší učení

Ať už se učíte na přijímací zkoušky nebo na maturitu, jistě byste ocenili umět se naučit co nejvíce za co nejkratší čas co nejvíce znalostí. Jednoduše – být co nejvíce efektivní. Pojďme se podívat, co nám k tomu poradí psychologové. Pozn. Článek byl 1. 2. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Školy, platy, zaměstnanost: které obory vám pomohou na trhu práce?

Není pochyb, že absolvovat vysokou školu člověku pomůže při hledání zaměstnání, a to navíc zajímavějšího a lépe placeného. O kolik lépe se mají absolventi vysokých škol? O kolik lepší jsou jejich platy? A které obory vám nejlépe pomohou vyhnout se nezaměstnanosti? Pojďme se podívat na tyto otázky v číslech. Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)

číst více

Dvě školy současně: ano, nebo ne?

Studovat dvě vysoké školy současně je stále častějším trendem. Souběžná studia si můžete zvolit ať už proto, že vás přijmou na více škol a vy si neumíte vybrat jednu, nebo protože si myslíte, že na to máte a chcete zvýšit šanci na své uplatnění. Je to dobrá volba? Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)

5 rad, jak zvládnout studium při práci

Mnoho studentů si ke svému dennímu studiu přibírá ještě poloviční úvazek. Jiní se zase z práce vracejí do učeben, aby si rozšířili vzdělání. Netrvá ale dlouho a povinnosti se hrnou ze všech stran. Jak sladit činnost výdělečnou a akademickou a zachovat si čistou mysl? Přinášíme pět tipů pro vaše nervy!

číst více

Ostřílení studenti radí: jak na učení na poslední chvíli?

Že je nejlepší si vše průběžně opakovat a dělat si dobré poznámky, ví každý. Všichni ale také ví, že to tak prostě někdy nevyjde – jak se potom s učením na poslední chvíli se ctí utkat? Oslovení studenti se s námi podělili o opravdu pozoruhodné techniky. (pozn.: článek byl 23. 3. 2014 aktualizován (lč))