Téma:chci studovat umění

POROVNÁNÍ OBORŮ: Muzikologie

Muzikologie, nebo také hudební věda, zní velmi přitažlivě. Její studium je ale poměrně náročné právě kvůli velkému objemu informací i praktických požadavků na studenty. Pro fandy hudby všeho druhu, především ale pak té klasické, jde o ideální obor. Je možné ho studovat na třech místech v republice. Pozn. Článek byl aktualizován dne 23. 11. 2009.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Filmové školy

K filmu je možné se na školách v České republice dostat třemi cestami. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Filmová věda

Vnímáte filmy jinak než vaše okolí? Připadáte si zrozeni k tomu, abyste komentovali nejen zápletku a speciální efekty, ale i montáž, práci s kamerou či mizanscénu? Pak jste zrozeni právě pro filmovou vědu. Běžte ji studovat. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

číst více

Stíhám školu i koníčky, říká studentka Managementu v kultuře

Filozofická fakulta FF MU v Brně loni poprvé otevřela nový obor Management v kultuře. Jeho studentka Radka Pšeničková nám pověděla o jeho fungování, počátečních problémech, ale i o tom, že se při škole stíhá věnovat ještě spoustě jiných věcí.

číst více

Na rozpaky není kdy, hudba plyne v čase, myslí si mladý sbormistr

Sbormistrovství je jedním z oborů, o jejichž existenci ví zřejmě každý, ale jen málokdo by jej skutečně hledal ve studijních programech vysokých škol. Co musí znát budoucí sbormistr a jaké nástrahy jeho povolání skrývá, prozradil v rozhovoru Kamil Trávníček. Mladý muž, který v Krnově založil světově úspěšný dívčí pěvecký sbor Ars voce.