Téma:chci studovat techniku

Program Napájeni Sluncem

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava každoročně organizuje Program Napájeni Sluncem. Projekt transferu informací v oblasti využití obnovitelných zdrojů energií a celorepublikové soutěže středoškolské mládeže a široké veřejnosti o nejrychlejšího robota napájeného solárními fotovoltaickými články a robota s minimální spotřebou energie napájeného vodíkovým palivovým článkem.

číst více

Den otevřených dveří na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství VŠB-TUO.

Ve čtvrtek 27. ledna 2011 se na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava koná Den otevřených dveří, který je určen především všem zájemcům o studium na této fakultě. FMMI VŠB-TU Ostrava se zde představí jako moderní univerzitní instituce s novou strukturou studijních programů a mezinárodně uznávanou výzkumnou činností.

17. ročník studentské soutěže a konference STUDENT EEICT 2011 se blíží

Studenti Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií a Fakulty informačních technologií VUT v Brně se mohou těšit na další ročník populární soutěžní konference. Tento rok na ně čeká rozšíření o nové odborné sekce a hodnotné ceny pro ty nejúspěšnější.

Speciál O OBORECH: Fytotechnika

Fytotechnika je obor, jehož existence potěší jak milovníky přírody, tak i vyznavače techniky. Spojuje v sobě totiž obé. Jeho hlavním cílem je zabezpečit správné fungování zemědělské výroby v regionech s různými specifiky, a to nejen z hlediska jejího praktického fungování, ale i její celkové organizace i dopadu na životní prostředí a ekonomiku podniku.

Speciál O OBORECH: Softwarové inženýrství

Softwarové inženýrství je mladý a rychle se rozvíjející studijní obor, který si postupně vydobývá místo také na českých vysokých školách. Pokud vás zajímá informatika, ale rádi byste se v rámci ní specializovali, softwarové inženýrství je jedna z možností.

číst více

Česká hlavička na elektrofakultě v Brně

Nová krev mezi českými vědci – Tomáš Svoboda. Mladý vědec z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně sbírá ocenění se svými znalostmi a novinkami.

číst více

Vzdělávací projekt v plném proudu

Jeden z nejrozsáhlejších vzdělávacích projektů v oblasti rozvoje lidských zdrojů ve výzkumu na VUT v Brně běží v plném proudu. Jedná se o Centrum pro rozvoj výzkumu pokročilých řídicích a senzorických technologií, který zabezpečuje Ústav automatizace a měřicí techniky na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně.

číst více

Fakulta zvyšuje konkurenceschopnost svých studentů

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně příštím školním roce rozšíří své portfolio nabízených služeb pro studenty o projekt LabVIEW Academy. Díky němu mohou získat studenti fakulty mezinárodně uznávané vzdělání v oblasti sběru a zpracování dat, ukončené zkouškou a po jejím úspěšném složení i mezinárodním certifikátem CLAD (Certified LabVIEW Associate Developer).

10. jubilejní ročník mezinárodní konference LVEM

Low Voltage Electrical Machines, (Elektrické stroje na malé napětí) tak zní oficiální název mezinárodní konference, kterou pořádá Ústav výkonové elektrotechniky a elektrotechniky Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně.

číst více

Věda a technika na dvorech škol Pardubicka

Od pondělí 13. prosince až do čtvrtka 16. prosince si budou moci studenti středních škol a žáci přizvaných základních škol ve čtyřech městech Pardubického kraje vyzkoušet vědecké a technologické postupy a pokusy z oblasti chemie, optiky, robotiky, dopravy a stavitelství při akci nazvané „Věda a technika na dvorech škol“.