Téma:chci studovat ekonomku

Speciál O OBORECH: Evropská hospodářská, správní a kulturní studia

Evropská unie nám svými směrnicemi i dotacemi mění některé stránky života, zároveň plní titulky novin. Výraznou měrou však zasáhla i do vysokoškolství, zejména poptávkou po odbornících, kteří se orientují ve složitých vnitřních záležitostech Unie a jsou vzdělaní v právu, ekonomii i evropských regionech. Vzdělání v těchto oblastech svým absolventům nabízí právě obor Evropská hospodářská, správní a kulturní studia.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Regionální rozvoj II.

Zviditelnění kraje, oblasti, okresu či obce, zvýšení atraktivity pro investory, zlepšení sociálních podmínek, podpoření kulturní jedinečnosti, vymýšlení a realizování podpůrných projektů – to vše je náplní rozvoje regionů. Kde nabýt vědomostní a zkušenostní základ vám napoví i druhá část našeho přehledu.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Regionální rozvoj I.

Zviditelnění kraje, oblasti, okresu či obce, zvýšení atraktivity pro investory, zlepšení sociálních podmínek, podpoření kulturní jedinečnosti, vymýšlení a realizování podpůrných projektů – to vše je náplní rozvoje regionů. Kde nabýt vědomostní a zkušenostní základ vám napoví tento přehled.

Speciál O OBORECH: Tři nové studijní obory v Brně

Mendelova zemědělská a lesnická fakulta v Brně nově nabízí studium v programech Regionální rozvoj se studijním oborem Regionální rozvoj a Regional Development se studijním oborem Regional Development, na Lesnické a dřevařské fakultě se nově otevírá obor Hospodaření s přírodními zdroji tropických a subtropických oblastí.

Nový obor ve Zlíně: Daně a účetnictví

Láká vás studium ekonomie? Je pro vás daňové přiznání hračka? Bavilo by vás dělat účetnictví? Potom vězte, že Univerzita Tomáše Bati otevírá nový obor Daně a účetnictví.

Speciál O OBORECH: Ekonomické obory

V dnešním speciálu se zaměříme na obory spojené s ekonomií, tedy nejen na ekonomii jako takovou, ale i na management, finanční podnikání apod. Nakolik se liší? Co je pravdy na tom, že počet absolventů ekonomie převyšuje poptávku po nich? Pozn. Článek byl aktualizován 23. 12. 2009 (-kav-)

číst více

Představujeme: Díl třetí – Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity v Brně

Škola v blízkosti brněnského výstaviště nabízí studentům široké spektrum oborů. Můžete se vzdělávat v oblasti Podnikového hospodářství, Ekonomické vědy, pokud jste humanitněji zaměření, lze si zapsat Evropská hospodářská, správní a kulturní studia. Fakulta se nachází v moderním prostředí a u přijímaček uspěje poměrně vysoký podíl uchazečů – asi 26 procent.

číst více

VŠE v rámci speciálního programu vychovává špičkové manažery

Nejúspěšnější studenti Vysoké školy ekonomické v Praze se mohou účastnit ojedinelého studijního programu Master`s in International Management, který škola svým absolventům poskytuje. Mezi předpoklady nutné k přijetí nepatří pouze vynikající studijní výsledky, ale také bezchybná znalost alespoň dvou cizích jazyků, komunikativnost, dobrá orientace v oboru…