Stipendia

Letní školy – co od nich očekávat?

Letní školy – co si pod tímto termínem představit? Nejsou příliš drahé? Nebo náročné? Jsou přístupné i studentům, kteří nestudují daný obor? Tento článek by vám měl odpovědět na základní otázky, které se letních škol týkají. Tak neseďte doma a začněte balit kufry!

číst více

Slovenští studenti v ČR: jak se u nás neztratit?

Díky rostoucí nabídce nejrůznějších studijních programů v zahraničí, ale i díky otevřenějším možnostem pohybu osob v rámci EU, se v posledních letech výrazně proměňuje i národnostní skladba studentů na našich školách. Velké procento z nich tvoří Slováci, jimž – a hlavně náležitostem spojeným s jejich studiem u nás – je věnován i následující článek.

První dny na VŠ. Poradíme vám, jak na to

První dny na vysoké škole dokážou pěkně zamotat hlavu. Ze všech stran se na člověka valí neúplné informace o nastávajících povinnostech, o případných studentských výhodách a slevách, a když člověk něco nepochytí, najednou zjistí, že nikdo vlastně nic pořádně neví. V následujícím přehledu se dozvíte víc o nejdůležitějších krocích, které vás čekají. Pozn. Článek byl 5. 9. 2012 aktualizován (kav).

MBA programy – prohloubení vzdělání

V dnešní době se vysokoškolské vzdělání stává téměř samozřejmostí. V mnoha profesích a k dosažení určitých (převážně vyšších) pozic je takřka nevyhnutelné. Mnohdy ale ani to nestačí, lépe řečeno, prohloubení již dosaženého vzdělání je obrovskou výhodou. Mezinárodní titul je vzhledem k brzkému vstupu České republiky do EU přímo skvělý. MBA programy jsou jednou z variant, jak toho dosáhnout.