Španělsko

Na Erasmu v Madridu: Ubytování si shánějte až na místě, radí studentka

Markéta Rizikyová (23) strávila letní semestr na jedné z top univerzit ve Španělsku. Na několik měsíců opustila svou domovskou Fakultu sociálních věd a češtinu vyměnila za španělštinu a angličtinu. Jaké jsou největší rozdíly mezi studiem žurnalistiky v Praze a v Madridu a co lze zaplatit ze stipendia?  To všechno jsme se rozhodli od Markéty vyzvědět.   Proč ses …

číst více

Pracovat tři měsíce u moře – idylka, nebo noční můra?

Propojit práci, vzdělání a koníčky se nepodaří každému. Kateřina Hegrová, studentka oboru Architektura na VUT a oboru Chemie – konzervování – restaurování na MU, to dokázala. Každý rok tráví tři slunné měsíce jako animátorka v přímořských letoviscích. Tato práce spojuje zdokonalování cizích jazyků, poznávání nových lidí a pohyb. Na první pohled se to jeví jako ideální letní brigáda, ale jaká je realita? (pozn.: článek byl 22. 6. 2014 aktualizován (lč))

číst více

Čeština je zábavná! říká studentka slavistiky ze Španělska

Česká republika se často stává cílem studentů z celého světa. Důkazem její přitažlivosti pro zahraniční studenty je i pětadvacetiletá Španělka Patricia Monge, která se letos věnuje češtině na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jak studium v Česku zvládá?

číst více

“Španělé nežijí, aby pracovali, ale pracují, aby žili.”

Martin Koníček (24) z Univerzity Karlovy vyměnil na jeden semestr Matematicko-fyzikální fakultu a za Universidad Politécnica de Valencia. Jaké to bylo 1500 kilometrů od domovské Prahy?

číst více

Letní brigáda v zahraničí?

Každý z nás zná někoho, kdo letos sklízel sklenice v Americe nebo meruňky ve Španělsku. Stereotyp totiž nevládne jen českému hypermarketu. Jestli máte pocit, že hledáte tak trochu jinou brigádu, připravili jsme pro vás inspiraci na léto.

číst více