Souběžné studium

Dvě VŠ najednou: pro a proti

Dostali jste se na dvě vysoké školy a nemůžete si vybrat? Co takhle zkusit obě? Zvýší se vám tak šance na uplatnění, co se naopak sníží bude frekvence v hospodě strávených večerů. S nadsázkou řečeno, obojí se může líbit vašemu budoucímu zaměstnavateli. Souběžné studium vám prostě vždy něco dá a něco vezme.

Jak vybrat ten správný obor pro mě? Radí lektor přípravných kurzů Martin Víta

Jak si vybrat obor, který dostuduji a který mě bude bavit? A na které škole? Co když jsou přijímačky příliš těžké? A když se nemohu rozhodnout, jsou řešením dvě souběžná studia či přestup na jinou školu? Na tyto a jiné otázky odpovídá lektor přípravných kurzů OSP Martin Víta. (Pozn.: článek byl 11. 12. 2013 aktualizován (lč))

číst více

Dvě školy současně: ano, nebo ne?

Studovat dvě vysoké školy současně je stále častějším trendem. Souběžná studia si můžete zvolit ať už proto, že vás přijmou na více škol a vy si neumíte vybrat jednu, nebo protože si myslíte, že na to máte a chcete zvýšit šanci na své uplatnění. Je to dobrá volba? Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)

KROK PO KRŮČKU: Studium více škol najednou

Málokdo z uchazečů o studium na vysoké škole si podává přihlášku na jedinou školu či jediný obor. Pak ovšem může při úspěšném složení přijímacích zkoušek nastat dilema: kterou si nakonec vybrat? Pozn. Článek byl 11. 3. 2012 aktualizován (kav).