Příprava na maturitu

Úspěšní maturanti radí, jak se připravit na přijímačky

Jak se co nejlépe připravit na přijímačky na vysokou školu? Co se nesmí podcenit, na co si dát největší pozor a co naopak neřešit tak úzkostlivě? Na tyto otázky odpovídali ti nejpovolanější – maturanti, kteří se v minulém školním roce zdárně dostali na svou vysněnou školu. Pozn. Článek byl 12. 3. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Pohled na maturitu očima učitele

„Ze svojí maturity jsem sama měla velký strach,“ říká učitelka Helena Hložánková (48), „ale jak jsem si vytáhla první otázku, úplně to ze mě spadlo.“ Tento rok to bude dvacet devět let, co maturovala. Nyní pravidelně zasedá k opačné straně stolu a zkouší své žáky z českého jazyka a literatury a německého jazyka. Pozn. Článek byl 9. 4. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Anketa: Jak se studenti připravují na maturitu?

„Už se vám to blíží,“ slýcháváte denně od našich učitelů v souvislosti s maturitou? Jak jsou na vaši soupeři – letošní maturanti – na začátku února? Připravují se už? To nám prozradili v následující anketě.

Jak na maturitní otázky

A je to tady. Poslední rok na střední škole a učitelé už vám takřka od prvního zářijového dne vyhrožují, že jestli se nezačnete připravovat už teď, maturitu neuděláte. Vám se to samozřejmě zdá směšné, ale i když z toho jasně čiší snaha učitelů donutit vás k větší aktivitě, tak úplně scestná rada to zase není…