Personální agentura

75 procent absolventů VŠ získává praxi již během studia

Podíl absolventů českých vysokých škol, kteří již během studia realizovali praxi ve svém oboru, roste. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment. Meziroční nárůst činí 8 %. Hlavní podíl na tom má vyšší motivace studentů najít si v budoucnu dobré pracovní uplatnění. To je na předchozí doložené praxi často velmi závislé, protože ji vyžaduje většina zaměstnavatelů. Praxi …

číst více

Neptejte se hned na benefity, radí absolventům personalisté

Na jaře často studenti začínají hledat novou práci. Nejen proto, že si chtějí vydělat peníze na prázdniny. Mnozí si totiž uvědomují, že za pár týdnů skončí škola a oni jako absolventi budou muset zaujmout zaměstnavatele mezi množstvím dalších uchazečů.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Andragogika

Andragogika je věda zabývající se vzděláváním dospělých. Ale nejen to, soustředí se také na rozvoj lidských zdrojů nebo personální řízení a její studium nabízí hned šest vysokých škol. Pro lepší orientaci v nich vám poslouží tento článek. pozn. Článek byl 30. 6. 2014 aktualizován. (kav)

Diagnóza: překvalifikovanost. Nepřijímat!

Když člověk u pohovoru slyší, že je pro ně „příliš kvalifikovaný“, napoprvé to možná zvedne sebevědomí, ale napodruhé nejspíš získá pocit, že se příliš podceňuje a hlásí na neadekvátní pozice. Při dalších pokusech o uplatnění už začíná uvažovat: nemám těch položek v životopisu přeci jen trochu moc?

číst více

Personální agentury: k čemu jsou?

Letní měsíce jsou každoročně časem, kdy úřady práce, pracovní agentury a webové portály doslova přetékají zájmem uchazečů o zaměstnání. Ke stávajícím kandidátům se totiž právě v tuto dobu přidávají také řady středoškolských i vysokoškolských absolventů, kteří už se kromě brigády poohlížejí i po trvalejším úvazku. Pomoci hledat jim mohou i již zmíněné personální agentury.