Oxford

V Oxfordu končí historická hospoda, která přispívala studentům na stipendia

Oxfordský tradiční pub The Lamb & Flag, kam chodili studenti, místní obyvatelé i náhodní cestovatelé, po více než čtyřech stoletích vinou koronavirové pandemie skončil. Vedle historické atmosféry, široké škály výběru aleů a možnosti zakoupení kvalitního cideru, poskytovala hospoda také finanční pomoc. Ze svých výnosů podporovala nejtalentovanější studenty na St. John College spadající pod Oxfordskou univerzitu. Tato …

Za studiem do Velké Británie

Do země, o které se tvrdí, že tam stále prší, ale přesto si tamní obyvatelé zachovávají suchý humor, se každý rok vydává studovat více než 300 tisíc zahraničních studentů. A není to náhodou, Velká Británie nabízí široké spektrum škol a oborů, které jsou často oceňovány v mezinárodních hodnoceních a jména škol mají dobrý zvuk po celém světě. A to nejen Oxford a Cambridge. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Tipy na žebříčky zahraničních univerzit

Hledáte vzdělání v zahraničí, ale nevíte, kterou školu zvolit? Pomoci vám můžou třeba mezinárodní žebříčky vysokých škol. Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)