NSZ

Last minute příprava na SCIO testy

V sobotu se budou konat první Národní srovnávací zkoušky tohoto školního roku. Opět budou součástí nebo přímo samotným základem přijímacího řízení na řadu vysokých škol. V tomto termínu NSZ můžete skládat pouze test z Obecných studijních předpokladů nebo Základů společenských věd. Na obě zkoušky se teď podíváme. Obecné studijní předpoklady Nejedná se o vědomostní test, takže …

číst více

Maturitní rok – na co se připravit

Poslední rok na střední bývá ten nejnáročnější. „Zkouškou dospělosti“ může být už jen správný výběr maturitních předmětů a také vhodné vysoké školy. Na co dalšího se připravit v nadcházejícím školním roce?

číst více

Průvodce maturitním ročníkem krok za krokem

Říká se, že maturita neboli zkouška z dospělosti, je první velká zkouška v životě člověka. Hlavní je ji nepodcenit a začít s přípravou včas. Následující přehled vám pomůže rozvrhnout si síly. Pozn. Článek byl 11. 10. 2013 aktualizován (kav).

číst více

OSP, TSP, NSZ – v čem se liší a jak se na ně dobře připravit?

Stále více vysokých škol přijímá studenty na základě výsledku v „testu studijních předpokladů“. Existuje ale více typů takových testů a každý z nich umí být pořádným strašákem v hlavě maturanta. Dobrou zprávou je, že je téměř vždy možné takové testy natrénovat a svoje výsledky tak zlepšit. Společností nabízejících příslušné přípravné kurzy je mnoho – jak mezi nimi vybrat tu správnou?