Mzda

Kolik si vyděláte v zaměstnání po studiu?

Téma výše výplaty bývá ve firmách často tabu. V inzerátech se zpravidla uvádí pouze rozpětí možného výdělku a na pracovišti znají sumu na výplatních páskách všech zaměstnanců pouze lidé z vedení či účetní. Kolik si tedy vyděláte v konkrétních oborech a na jakých pozicích budete mít nejvíce peněz? Výše platu se odvíjí od několika faktorů: věhlasu dané společnosti, …

číst více

DPČ, DPP – co si zjistit, než podepíšete smlouvu

…přečtěte si ji. To vám řekne každý. Když ale hledáte brigádu, jak poznáte, na co se dívat a jak to číst? Zpřehlednili jsme pro vás základní pojmy, na které byste si měli dát pozor.

číst více

Deloitte: Většina vysokoškoláků jde na praxi už během studia

Čeští vysokoškoláci si zřejmě velmi dobře uvědomují starou pravdu, že praxe získaná během studia může mít pro pozdější pracovní uplatnění zásadní význam. Praxi již během studia absolvovalo 68 % z nich. Více než polovina (55 %) přitom podstoupila příležitostnou nebo pravidelnou brigádu, s praxí v oboru, který studuje, má zkušenost téměř polovina (48 %) respondentů. Naopak 44 % dotázaných si přivydělává prací, …

číst více

Práce au-pair slibuje v různých zemích různé výdělky. Ale také výdaje

Touha poznat nové kraje, zažít dobrodružství, možná si něco přivydělat nebo jen vyplnit „mezeru“ mezi studiem, když přijímací zkoušky nevyšly. To vše jsou nejčastější důvody, proč se řada mladých rozhodne nějakou dobu pracovat jako au-pair v zahraničí. Jak je to ale s platy? Jde opravdu o tak lukrativní práci v poměru k celkovým nákladům, které taková zkušenost vyžaduje?

číst více

Titul MBA vám plat automaticky nezvýší, může k tomu ale pomoci

Bylo by poněkud bláhové se domnívat, že po dosažení titulu MBA vám váš zaměstnavatel okamžitě zvýší plat. Nebo že byste díky němu jako uchazeči o zaměstnání měli nárok na vyšší mzdu než ti, co tento titul nemají. Jistým předpokladem pro vaše lepší platové ohodnocení ale určitě je.

číst více

Školy, platy, zaměstnanost: které obory vám pomohou na trhu práce?

Není pochyb, že absolvovat vysokou školu člověku pomůže při hledání zaměstnání, a to navíc zajímavějšího a lépe placeného. O kolik lépe se mají absolventi vysokých škol? O kolik lepší jsou jejich platy? A které obory vám nejlépe pomohou vyhnout se nezaměstnanosti? Pojďme se podívat na tyto otázky v číslech. Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)

číst více