Ministerstvo práce a sociálních věcí

Jak na praxi? Třeba s projektem Stáže pro mladé

K nalezení vhodného pracovního místa už dávno nestačí samotné studium nebo dokončení vysoké školy. Ony pomyslné laťky jsou už poněkud výš. I proto se dnes mnohem více než předtím cení viditelná snaha uchazečů udělat pro své dobré uplatnění „něco navíc“. A právě ono něco navíc vám může pomoci najít třeba projekt Stáže pro mladé.

číst více

Kde hledat brigádu v zahraničí

Chcete-li pracovat o letních prázdninách v zahraničí, máte nejvyšší čas začít jednat. Díky vstupu České republiky do EU se věci zjednodušily a nepotřebujete pracovní povolení. Proto každoročně vyráží mnoho českých studentů do ciziny, kde nalézají uplatnění hlavně jako dělníci, barmani, číšníci a na farmách jako sběrači. Půjdete-li štěstí naproti, máte šanci najít i zajímavější brigádu. (pozn.: článek byl 27. 4. 2014 aktualizován (lč))

Pracovní agentury

Chystáte se využít služeb pracovní agentury? Pročtěte si svá práva a povinnosti a zajistěte si tak pohodlný vstup do nového zaměstnání. Provedeme vás zprostředkovateli práce na území České republiky a upozorníme vás na kritéria, kterými se agentury od sebe odlišují.