Kulturní management

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management kultury (magisterské obory) II.

Studium arts managementu nabízí fascinující kombinaci ekonomie a humanitních věd. Protože se mu lze v České republice věnovat na překvapivě mnoho fakultách, přinášíme Vám druhý díl článku o magisterských oborech blízkých managementu umění a kultury. Tentokrát nahlédneme do tří oborů na DAMU.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management kultury (magisterské obory) I.

Nestačí vám bakalářský titul v arts managementu, ale chcete i „magistra“? Protože ho lze v České republice získat na celé řadě fakult, připravili jsme pro vás o magisterském studiu managementu umění a kultury hned dva články. Nejprve se podíváme na Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, Janáčkovu akademii a Vysokou školu ekonomickou.************

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management kultury (bakalářské obory)

Kým je kulturní manažer? Jak může být vzdělán a vzděláván? Jsou důležitější nápadité marketingové schopnosti nebo osobní vztah k umění? Na tyto otázky se různými způsoby snaží odpovědět pražská Akademie múzických umění, brněnská Janáčkova akademie múzických umění a pražská Vysoká škola ekonomická, které nabízejí bakalářský studijní obor věnující se kulturnímu managementu. Neboť v dnešní době není důležitá jen kvalita uměleckého díla, ale především um jej dobře „prodat“.