Kolej

Anketa: Ve kterém městě se nejlépe studuje?

Nejen kvalita výuky hraje roli při podávání přihlášek na vysokou. Uchazeči hodnotí také pohodlí daného města a jeho studentské zázemí. Proto jsme se zeptali studentů z různých měst, jak se jim v jejich městě žije. Zajímalo nás prostředí v Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

číst více

Na privát, či na kolej?

Již během letních prázdnin začnou, zvláště budoucí prváci, řešit následující dilema: na kolej, či na privát? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody jednotlivých typů bydlení? Jaké jsou ceny v hlavních univerzitních městech České republiky? Všechny potřebné informace naleznete níže.

číst více

Soutěž o kolej roku: ve hře je iPod i 10 000 piv

Deset tisíc piv a deset tisíc slaných krekrů TUC – takovou studentskou „svačinku“ je možné vyhrát v soutěži o nejlepší kolej roku. Soutěž začala pátého března. Od té doby je možné posílat hlasy jakékoliv koleji v České republice na stránce www.KolejRoku.cz. Dalšími dvěma kategoriemi v soutěži jsou Kolejní pokoj a Kolejní jízda. Do těch se může přihlásit každý student, který …

číst více

Kde se student dobře nají? Srovnání brněnských menz

Studentský život je specifický v mnoha ohledech, a stravování je jedno z nich. Pokud se chystáte jít studovat do Brna, jistě se vám budou hodit informace o tom, ve kterých menzách se najíte nejlépe a nejlevněji.

číst více

Ve kterém městě vyjde studium nejlevněji?

Školné se v Česku na veřejných školách neplatí, přesto musejí studenti počítat s řadou nutných výdajů. Nájem, jídlo, doprava po městě – to jsou jen ty nejzákladnější položky. Jak se liší výše základních studentských výdajů v jednotlivých českých městech?

číst více

Na kolej, nebo na privát? Obojí si žádá své

Otázka bydlení je jednou z těch, kterou musí řešit nejeden student vysoké školy. Ne každý má totiž to štěstí, že se škola jeho zájmu nachází právě v místě jeho bydliště. Nejčastějšími variantami, mezi nimiž studenti volí, bývají koleje, a nebo bydlení v soukromí. Podívejme se tedy, jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

číst více

Přijali mě na VŠ. Co teď?

Na stole vám leží ze schránky čerstvě vytažený dopis o přijetí na vámi vybranou vysokou školu. Co vás teď čeká? Na co je třeba se připravit? Co dělat, pokud vás přijali na více škol? Čtěte. Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)

číst více

Manuál pro prváky III. – BYDLENÍ

Sehnat levné a zároveň důstojné ubytování není dnes zrovna snadné, zvlášť když ho člověk hledá v cizím městě. Podobný problém řeší každý rok tisíce novopečených i stávajících studentů. Možností, kde složit hlavu, je několik, ale každá s sebou nese své výhody i nevýhody…

číst více

Jak to vypadá na kolejích

Dostat se na vysokou školu je jedna věc, pokud ale nemáte školu v místě bydliště, vyvstane hned další obtíž – sehnat ubytování. Tradičně v polovině září všechny univerzitní metropole zaplaví příval studentů zoufale shánějících místo kde složit hlavu. Přidělení kolejí pro dojíždějící totiž vůbec není samozřejmostí.

číst více