Janáčkova akademie múzických umění v Brně

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management kultury (bakalářské obory)

Kým je kulturní manažer? Jak může být vzdělán a vzděláván? Jsou důležitější nápadité marketingové schopnosti nebo osobní vztah k umění? Na tyto otázky se různými způsoby snaží odpovědět pražská Akademie múzických umění, brněnská Janáčkova akademie múzických umění a pražská Vysoká škola ekonomická, které nabízejí bakalářský studijní obor věnující se kulturnímu managementu. Neboť v dnešní době není důležitá jen kvalita uměleckého díla, ale především um jej dobře „prodat“.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Taneční umění

„Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším…“ řekl jednou slavný český tanečník a choreograf Joe Jenčík. Ačkoli od tohoto výroku uplynulo už několik desítek let, určitě by jeho slova potvrdili všichni, kdo se na různých úrovních tanci věnují i dnes. A věřte nebo ne, tanec se dá studovat i na akademické půdě.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Herectví

Od malička se rádi předvádíte? Milujete film nebo divadlo? Herectví u nás lze studovat už od střední školy na konzervatoři, po maturitě pak můžete zkusit akademii múzických umění nebo si připlatit a přihlásit se na soukromou vyšší odbornou školu. V čem se liší a jaké termíny u nich nepropásnout? Pozn.: Článek byl aktualizován 30. 11. 2009 (-pel-)

Speciál O OBORECH: Rozhlasová a TV dramaturgie a scenáristika

Přetékají vám šuplíky papíry s povídkami a smyšlenými příběhy? Milujete rozhlas? Představujete si při čtení knížek, jak byste příběh zfilmovali? Potom by vás mohl zajímat obor Rozhlasová a televizní dramaturgie a scenáristika. Pozn.: Článek byl aktualizován 29. 11. 2009 (-pel-)