Hudební fakulta Akademie muzických umění v Praze

Některé termíny pro podání přihlášek na AMU se blíží!

Pokud přemýšlíte o studiu na Akademii múzických umění v Praze (AMU), nezapomeňte, že ne na všechny školy se podávají přihlášky ke studiu až v únoru – existují totiž výjimky a právě AMU je jednou z nich! A kdy nejpozději se tedy lze na jednotlivé její obory hlásit? Hudební a taneční fakulta AMU (HAMU) Termín pro podání přihlášek: do 30. listopadu 2014 (Bc. …

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management kultury (bakalářské obory)

Kým je kulturní manažer? Jak může být vzdělán a vzděláván? Jsou důležitější nápadité marketingové schopnosti nebo osobní vztah k umění? Na tyto otázky se různými způsoby snaží odpovědět pražská Akademie múzických umění, brněnská Janáčkova akademie múzických umění a pražská Vysoká škola ekonomická, které nabízejí bakalářský studijní obor věnující se kulturnímu managementu. Neboť v dnešní době není důležitá jen kvalita uměleckého díla, ale především um jej dobře „prodat“.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Taneční umění

„Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším…“ řekl jednou slavný český tanečník a choreograf Joe Jenčík. Ačkoli od tohoto výroku uplynulo už několik desítek let, určitě by jeho slova potvrdili všichni, kdo se na různých úrovních tanci věnují i dnes. A věřte nebo ne, tanec se dá studovat i na akademické půdě.