Hongkong

Studenti v Hongkongu zahájili školní rok bojkotem výuky

Už od začátku června vycházejí o víkendech do ulic Hongkongu tisíce, desetitisíce a někdy i statisíce lidí. Demonstrace začaly jako protest proti návrhu extradičního zákona, který by vládě umožnil vydávat lidi do Číny. Protesty postupně přerostly v hlubší protestní hnutí proti sílícímu vlivu Pekingu. První zářijový den v rámci protestů desetitisíce studentů středních a vysokých škol vyhlásily …

číst více

Před magistrem na stáž do Hongkongu

České firmy zatím na poptávku po stážích nestačí. A tak někteří Češi jezdí za pracovními zkušenostmi za hranice republiky. Šárka Dillingerová (24) se tak dostala až do Hongkongu.

číst více

Hongkong: studium mezi plážemi a mrakodrapy

Uplynulý semestr jsem strávila na univerzitě v Hongkongu. Protože jde o exotiku, která je ale dostupnější, než se může zdát, podělila jsem se v následujícím článku o rady, jak se k výměnnému pobytu v Hongkongu dostat a co od studia v tomto tajuplném městě očekávat.

Ji Čchang o studiu v ČR: Mám radši veselé než čisté koleje

Hongkonžanka Yi Chan (22) strávila vloni jeden semestr na Masarykově univerzitě v Brně. Jak dnes vzpomíná na zkušenost se studiem na český způsob?