Velký přehled: Kdy a kde budou mít studenti dopravu zdarma?

Od soboty platí po celé ČR 75 procentní sleva pro seniory a studenty na vnitrostátní spoje. To ale není jediná výhoda, kterou mohou od září středoškoláci a vysokoškoláci uplatnit. Některé kraje se totiž chystají zlevnit i městkou hromadnou dopravu, jinde budou studenti moci cestovat dokonce úplně zdarma.   Zdarma po středních Čechách   Všichni studenti …

číst více

Ve kterém městě vyjde studium nejlevněji?

Školné se v Česku na veřejných školách neplatí, přesto musejí studenti počítat s řadou nutných výdajů. Nájem, jídlo, doprava po městě – to jsou jen ty nejzákladnější položky. Jak se liší výše základních studentských výdajů v jednotlivých českých městech?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Logistika

Logistika je stále populárnější obor, který lze v Česku studovat už na třech různých vysokých školách. Následující článek se zaměřuje především na srovnání jednotlivých studijních programů logistiky v dopravě a spojích, ale také na kombinaci tohoto oboru se studiem informačních systémů.

Speciál O OBORECH: Doprava

Když se řekne doprava, zpravidla si člověk představí kolonu aut, vlak na kolejích, letadlo nad hlavou, někdo možná trajekt či loď brázdící vlny širého moře. Ovšem studijní obory, které se na problematiku dopravy zaměřují, skýtají i mnoho dalších možností, jak na problematiku dopravy nahlížet. (článek byl aktualizován 28. 11. 2009)