Bilaterální dohody

Čína a Taiwan: Jak se studuje v asijských metropolích

Chcete studovat v zahraničí? V nabídce zahraničních stáží není jen Erasmus. Pokud si troufáte vyrazit dál, můžete zkusit také největší zemi světa – Čínu. Podívat se do takových končin je nezapomenutelná zkušenost pro každého Evropana.

Studium za Velkou čínskou zdí

V našich speciálech jsme se věnovali studiu v Německu, ve Francii, v Anglii i v USA nebo v Africe. V tomto článku se zaměříme na studium na Dálném východě. Konkrétně se podíváme na možnosti studia v Číně, jejíž jméno je v současnosti nejen často zmiňováno v médiích v souvislosti s mezinárodní politikou a ekonomií, ale jejíž kultura, historie a lidé určitě stojí za bližší prozkoumání. (Pozn.: Článek byl 10. 11. 2013 aktualizován. (lč))

Vysokoškolské studium na Maltě? Jedna univerzita stačí

Malta. Ostrov, o němž mnozí uvažují nanejvýš jako o turistické destinaci, ale zřídkakdy jako o místě, kde by strávili několik měsíců či let studia. A přesto i jako studijní destinace není vůbec nezajímavý.

Spolupráce české a zahraniční VŠ

Studenti mají možnost během svého působení na české vysoké škole studovat nebo pracovat na zahraničních školách a zároveň tak objevovat neznámé kraje, učit se cizí jazyk a poznávat nové lidi. To vše jim umožňuje zejména přeshraniční spolupráce mezi vysokými školami a dalšími vzdělávacími institucemi.

číst více

Vzpomínky na Koreu: korejské jídlo mi nepřestalo chybět ani půl roku po návratu

Knížky, cizí kultury, rozvojový svět, filmy a hlavně „cestování, cestování, cestování“, říká studentka Katka Turčinová v odpověď na otázku, co ji baví. Ale i když jsou takové zájmy velmi dobrým základem pro to, aby se mohla vypravit – jak také nakonec udělala – na stáž do Koreje, zdaleka to není vše, co by jí k takové cestě mohlo stačit…