Studium v zahraničí

Studium na VŠ v zahraničí krok za krokem

Přemýšlíte o vysokoškolském studiu v zahraničí, ale bojíte se, abyste to všechno stihli? Abyste na nic nezapomněli, nabízíme vám časový rozpis povinností, které vás před přijetím na zahraniční vysokou školu čekají.

Velkým plus studia v Německu je bohatý studentský život, říká Kamil Kos

Studium v zahraničí se zejména v posledních letech stává mezi vysokoškoláky stále populárnější alternativou „běžného“ studia v ČR. Důvodů je hned několik. Kromě toho, že roste nabídka programů a organizací zaměřujících se na zahraniční studijní pobyty, na tom má svůj podíl také touha studentů se co nejdříve osamostatnit a nebo poznávat nové kraje.

číst více

Jakou univerzitu si vybrat na Slovensku?

Mezi Českou a Slovenskou republikou stále platí vzájemná dohoda o uznávání vysokoškolských titulů a neplacení školného. Pokud vás studium na Slovensku láká, možná vám při rozhodování pomůže hodnocení slovenských vysokých škol skupiny ARRA, které vám dnes nabízíme.

Praxe v Istanbulu byla výborná zkušenost, říká Martina z MU

Pro studenty žurnalistiky na MU je povinná tříměsíční praxe. Tu si studenti můžou domluvit v různých českých, ale i zahraničních médiích. Právě příležitosti praxe v cizí zemi využila Martina Dočkalová, která v létě odjela na měsíční stáž do Istanbulu. O své zážitky se podělila v našem rozhovoru.

Studium v zemích Evropské unie

Podávání přihlášky na vysokou školu se nemusí zúžit pouze na oblast České republiky. Vstupem do Evropské unie se Čechům otevřela brána i ke vzdělání v zahraničí. Přístup ke studiu mají přitom studenti členských zemí stejný jako studenti země domácí.

Rozhovor s Běloruskami, které studují na VŠE

Mezi studenty n ašských univerzitách se najdou i cizinci, které na první pohled nepoznáte. Nemají jinou barvu pleti, nestudují anglické verze oborů a mluví s vámi češtinou, která mnohdy zahanbí i rodilého Čecha. Takovými studentkami jsou i Jana Martyniuk a Katsiaryna Asouskaya z Běloruska.

Cestování trošku jinak

Představte si, že přijedete do zahraničí, cizí lidé vás ochotně zdarma ubytují, ukáží vám okolí a pozvou vás na tradiční domácí večeři. Že je to sen? Nikoliv. S mezinárodními organizacemi Servas či Hospitality club je to naprosto běžné.

číst více

Za cizími jazyky do zahraničí

Kdo se během roku učil cizí jazyky ve škole nebo v kurzu, jistě by rád zjistil, zda jeho studium přineslo i požadované výsledky. Nejlepším způsobem, jak to zjistit a spojit příjemné s užitečným, je spojit dovolenou v zahraničí s výukou jazyka. Nabídka jazykových kurzů je velká a stačí si jen vybrat. Užijete si dovolenou např. ve Velké Británii, Německu, Španělsku, Řecku nebo na Maltě a část dne budete procvičovat cizí jazyky ve škole.

číst více

Postgraduální studium v zahraničí? Lepší později, než nikdy!

Máte vysokoškolský diplom v kapse, ale do práce se vám ještě nechce? A co si pracovní maratón oddálit třeba dalším studiem v zahraničí… Kromě zajímavé kolonky v životopise jistě získáte i pevnější jazykové znalosti a mnoho neocenitelných zkušeností. Můžete vycestovat na vlastní pěst i skrz zavedený program. Na následujících řádcích najdete tipy na získání různých grantů pro postgraduální studenty.

číst více

Prokažte své znalosti angličtiny skrz FCE

Studuješ angličtinu? Ovládáš gramatické struktury jazyka? Završ své znalosti složením certifikátu! British Council nabízí širokou škálu úrovní certifikátních zkoušek od začátečníků až po experty.