Studium v zahraničí

Moje studium v Německu? Virtuální studio i kluby

Minulý semestr jsem strávila díky programu Erasmus na německé univerzitě. V čem se liší studium v Česku a Německu? Jak se baví studenti ve volném čase? Co mě překvapilo?

číst více

Práce v zahraničí – jakou zemi zvolit? Část II.

V prvním díle speciálu o práci v zahraničí a nezbytnostech, na které je třeba myslet před odjezdem, jsme se zaměřili na země „zaoceánské“. Tentokrát se pokusíme přinést informace těm, kteří za zkušenostmi a penězi hodlají vyjet sice za hranice, ale rádi by zůstali v Evropě.

číst více

Mluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!

Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého drilu nenaučíte. Útěchou ať je aspoň to, že se vám tahle dřina jednou může pěkně vyplatit, neboť jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

číst více

Dánsko: Polemizovat či nesouhlasit? Téměř povinnost!

Jak už jsme vám v několika našich článcích ukázali, studium v zahraničí dávno není určeno jen hrstce vybraných s nejlepšími známkami či nejtěžší kapsou. Najdete-li v sobě aspoň kousek odvahy a motivace, můžete se i vy celkem snadno dostat do nejrůznějších částí světa…

číst více

Práce v zahraničí – jakou zemi zvolit? Část I.

Nevyšla vám VŠ, hledáte nové zkušenosti, přátele a zážitky, nebo jen potřebujete vydělat? Ať už je váš důvod jakýkoliv, než se rozhodnete sbalit kufry, snažte si zjistit co nejvíce informací o zemi, do které se chystáte. První část našeho článku vás upozorní na základní podmínky pro práci ve velkých mimoevropských zemích.

číst více

Au-pair: živě ze Skotska

„V prvních dnech se může zdát, že koště nezametá, vysavač nevysává a žehlička je nesnesitelně těžká a nežehlí. Ale zvyknout se dá skutečně na všechno. Chce to pouze čas a pevnou vůli a občas také slovník,“ říká opavská studentka Michaela Černá, která v současné době pracuje jako au-pair ve skotské vesničce Balfron.

číst více

Letní jazykové kurzy v zahraničí

Je všeobecně známo, že cizí jazyk si nejlépe procvičíte v zemi, kde se jím mluví. Učení se běžnými situacemi můžete efektivně spojit s profesionálně vedeným kurzem zaměřeným přesně na tu oblast, kterou potřebujete „vypilovat“. Vybírat můžete navíc i z jiných jazyků, než jsou „klasická“ angličtina či němčina…

číst více

Západní školy tě lépe připraví na život

Tomáš Bort (28) se v loňském letním semestru rozhodl vyměnit studium na VŠE za jeden semestr v zahraničí. Jako cíl své cesty si zvolil vysokou školu v Barceloně. A o tom, jaké to je studovat – a možná nejen studovat – ve Španělsku, se dočtete v našem rozhovoru.

číst více

Erasmus – o důvod víc, proč jít na vysokou školu

Všichni o něm mluví. Je čím dál tím populárnější, dokonce se o něm točí i filmy, patří k životu moderního studenta. Každý by si ho měl prý alespoň jednou během studia vyzkoušet. Zprostředkovává zážitky na celý život, přináší neocenitelné zkušenosti a to vše je placeno z cizí kapsy. Co si vlastně představit pod tímto projektem a jak si k němu usnadnit cestu?

číst více

Českým studentům chybí respekt k učitelům, říká Josh

Sbalit kufry, vyrazit někam hodně daleko a pak se teprv uvidí… Někomu to může znít jako bláznivý nápad, pro jiného je to zas jen věčný sen. Ale najdou se i tací, kteří „do toho“ opravdu jdou. Patří mezi ně i Josh Kaston, kterého události v New Orleans z roku 2005 přivedly až na pražskou VŠE.

číst více