Studium po třicítce

Celoživotní vzdělávání

Vysoká škola je od toho, abychom se něco naučili a získali diplom. I tak by se dalo zjednodušit, co je obecně známo o této vzdělávací instituci. Byla by to však chyba. Většina škol nabízí také program celoživotního vzdělávání, který vám umožní prohloubit znalosti v kratší době než klasické studium.

číst více

Doktorát a mateřství se nevylučují

Většina lidí nastupuje do doktorandského studijního programu ve věku, kdy jejich vrstevníci budují kariéru, zakládají rodinu, žijí již aktivním životem. Zvláště ženy se při rozhodování o své další akademické budoucnosti soustředí na volbu: rodina nebo studium. Pocit, že není možné obé skloubit tak, aby ani jedno nebylo odsunuto na „druhou kolej“, přetrvává. Jaké skutečně je být matkou-doktorandkou?

číst více