Hledáte „soutěže“

Institut Danone uděluje stupendia

Studujete poslední ročník potravinářství, chemie a technologie potravin, potravinářskou a biochemickou technologii čo podobný obor nebo jste absolvent do třiceti let? Publikujete v odborných časopisech a ještě vám nebylo 34 let? Institut Danone, nadační fond pro podporu výzkumu, vývoje a vzdělávání v oblasti výživy, má pro vás i letos zahraniční stipendia ve výši 50 000 korun. Mají sloužit k pokrytí nákladů na …

číst více

Soutěž nejen pro tvůrce webových stránek

Soutěž, kterou na téma „Jak si představuji ideální web pro náctileté“ vyhlásila vysoká škola Newton College, je příležitostí pro všechny věkové kategorie. Jak se praví v zadání, soutěžící by měli popsat ideální web pro mladé lidi tak, jak si ho právě oni představují. Zajímavá je na projektu skutečnost, že se mohou zúčastnit i ti, kteří tvorbu webových …

číst více

Blíží se uzávěrka výtvarné soutěže Artkontakt

Projekt Artkontakt, čili konfrontace mladých výtvarníků, nyní vstupuje do druhého ročníku své existence. Věková hranice pro účast v soutěži je 26 let, přičemž se mohou zúčastnit i výtvarníci starší – ti však musí prokázat statut studenta. Do soutěže bude přijímána malba, kresba a grafika – každá jednotlivá práce by měla být signovaná a na zadní straně opatřená jménem a adresou …

číst více

Miss Academia 2005

Nový ročník soutěže Miss Academia se ponese v duchu slavného agenta 007 Jamese Bonda. Porotci však nebudou hodnotit pouze krásu přihlášených dívek, ale budou také důkladně testovat jejich znalosti a vtip.

číst více

Soutěž o poukázky na TOEFL

Soutěž vyhlašuje Fulbrightova komise jakožto zprostředkovatel programů vzdělávacích výměnných pobytů mezi Českou republikou a Spojenými státy. Na adrese komise www.fulbright.cz/soutez.shtml je zveřejněn kvíz, jehož úspěšné vyřešení vám může ušetřit pár tisícovek (130 USD), které stojí jazyková zkouška TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Jedná se o mezinárodně uznávanou zkoušku, jejímž úkolem je prověřit úroveň ovládání angličtiny zejména u zájemců o vysokoškolské studium v anglicky mluvících zemích.

číst více

Češi na stupních vítězů:

I letošní ročník soutěže Euromanager je pro Českou republiku medailový. Tým absolventů z katedry ekonomiky, manažerství a humanitních věd elektrotechnické fakulty ČVUT obsadil třetí místo.

číst více

Euromanager:

Vítězem třetího ročníku mezinárodní soutěže studentů a manažerů GMC Euromanager se stal tým ČVUT, vedený koordinátorem Miroslavem Liberským. Dalšími členy

číst více

Vztahy žáků a učitelů nejsou nijak růžové:

Vyplývá to z ankety MF DNES, vyhodnocené ke Dni učitelů, během níž bylo osloveno 999 žáků a učňů a 274 pedagogů. Žákům na učitelích nejvíce vadí, že neumějí látku podat zajímavě (19% žáků), učí nepotřebné věci (39%) a při hodnocení i jinak protežují své oblíbence na úkor ostatních (38%).

číst více

Fotografická soutěž

Od prvního do dvanáctého března probíhá v Informačním centru Evropské unie výstava fotografií, které byly zařazeny do soutěže o nejlepší fotografii ze zahraničního studijního pobytu, vyhlášené národní agenturou SOKRATES.

číst více

Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěžě o nejlepší školní web

Ještě tento měsíc, resp. do 31. prosince 2003, můžete přihlašovat školní weby a webové stránky do soutěže společnosti AutoCont On Line. Mohou se zúčastnit všechny české školy, od mateřských až po střední.

číst více