V Hluboké nad Vltavou plánují vysokou školu

22. 12. 2004 | Aktuality

Město Hluboká nad Vltavou se trápí nedostatkem turistů během zimní sezóny. Jedním z plánovaných projektů, které by měly během zimy oživit město, je i vysoká škola.

Nová vysoká škola by měla sídlit v budově schwarzenberské sýpky z 18. století, kde se dodnes suší obilí. Podle vedení města tu ale sýpka obtěžuje prachem a hlukem, a tak je již domluven její přesun mimo centrum. Přestavba historické budovy na vysokou školu vyjde Hlubokou asi na osmdesát milionů korun.

Pro akreditaci na vysokou školu má zájem společnost, která tu před jedenácti lety založila střední mezinárodní školu, radní mají ale ještě tři další varianty, o nichž jednají se zahraničními univerzitami. Město očekává, že vysokoškoláci během roku zaplní prázdné penziony, restaurace a sportovní areály a oživí kulturní život.

Dalším plánem je vybudování rekondičně rehabilitačního centra v místě geologického zlomu, kde by měla být iontově obohacená voda. Hluboká proto předpokládá, že by v budoucnu mohla získat lázeňský statut.

Zdroj: MF DNES