Uzávěrka přihlášek na stáže do Itálie

13. 1. 2004 | Aktuality

Pro zájemce o stipendijní pobyty v Itálii se přibližuje datum posledního možného odevzdání přihlášek do konkurzu. Dlouhodobé studijní pobyty pro studenty vyšších ročníků i krátkodobé letní stáže s jazykovým nebo uměleckým zaměřením organizuje ve spolupací s Ministerstvem zahraničnbích věcí v Itálii česká Akademická informační agenura AIA. Stipendijní pobyty jsou určeny pro všechny řádné studenty vysokých škol v České republice a pro vědecké pracovníky či pedagogy do 35 let.

Přihlášky musí obsahovat vyplněný formůlář, který najdete na webových stránkách www.dzs.cz, dále dva doporučující dopisy od dvou různých vyučujících (v italštině, francouzštině, angličtině nebo němčině, ne v češtině). V případě zájmu o dlouhodobé stpendium také přiložený motivační dopis v češtině a italštině, ve kterém formulujete své představy o náplni stáže, zdůvodníte svou žádost o stipendium v libovolném rozsahu, avšak maximálně na jednu stránku A4. Výhodou je, máte-li kontakt na italskou univerzitu, na které byste chtěli studovat. V takovém případě napiště do přihlášky její adresu. Není to však nutností. Termín odeslání přihlášky je do pátku 16. ledna 2004, přičemž konkurz na oba typy stipendií proběhne v první polovině února v sídle agentury AIA na Senovážném náměstí v Praze. Konkurzní řízení robíhá formou pohovoru v italském jazyce a je založen na přezkoumání motivace studenta ke studiu v Itálii a jeho schopnostech vyjadřovat se v italském jazyce.