Univerzita v Ústí shání nové studenty

12. 4. 2006 | Aktuality

Možná i vy patříte k těm, kteří při pohledu na počty uchazečů o studium na vysoké, jež v této době školy zveřejňují, trnete hrůzou a říkáte si, že v takové obrovské konkurenci nemáte šanci. Týká se to zejména zájemců o humanitní obory, na které bývá každoročně obrovský nával. Pokud si svým přijetím nejste jisti, pak zbystřete pozornost!

Možná právě pro vás jsou tu obory, které nově otvírá Ústav humanitních studií ústecké univerzity. Katedra patří k těm, které shánějí další studenty, protože místa zde stále zůstávají volná. Největším lákadlem, na které vedoucí katedry vsadili, je možnost jednotlivé obory mezi sebou vzájemně kombinovat.

Obory, které fakulta nabízí, jsou zaměřeny zejména na historii a historické vědy. V rámci humanitních studií lze na fakultě studovat i společenské vědy nebo politologii. Přijímací zkoušky jsou dvoukolové – po úspěšném absolvování písemného testu musí ještě uchazeč projít ústním pohovorem.

V loňském roce přijala fakulta asi 130 uchazečů, letos by mělo být přijato vzhledem k nově otevřeným oborům o několik desítek studentů více. Takže šance tady určitě je. Pokud vás nabídka zaujala, neváhejte! Přihlášky je možno podávat do 21. dubna.

Více informací na http://uhs.ujep.cz/.