Univerzita Ostrava má novou pobočku v Č. Těšíně

21. 10. 2008 | Aktuality

Ostravská univerzita otevírá nové detašované pracoviště v Českém Těšíně. Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty a Katedra slavistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě zde nabídnou konkrétně následující obory:

Geografie a regionální rozvoj (bakalářské studium v kombinované formě) Polština ve sféře podnikání(baka­lářské studium v kombinované formě).

Hlavním důvodem rozšíření působišť univerzity je být co možná nejblíže svým studentům nebo dokonce i „vyjít za studenty“ do míst jejich bydliště.

V letošním roce ke studiu nastoupí prvních 70 studentů. Určitou zvláštností skladby nově nastupujících studentů je jejich různorodost co se týče věku a dosavadních profesních zkušeností. „Tato situace je zcela běžná ve vyspělých státech, kde člověk studuje v podstatě celoživotně“, říká rektor Ostravské univerzity Jiří Močkoř.

Bližší informace o možnostech tohoto studia naleznete zde.