Uherské Hradiště má novou univerzitu

20. 9. 2006 | Aktuality

V pondělí 18.září byl slavnostně otevřen nový vysokoškolský areál v Uherském Hradišti, který zároveň přivítal i své první studenty. Nové akademické prostory, které vznikly přestavbou bývalých kasárenských budov, budou společně využívat jak zlínská Baťova univerzita, tak Vysoká škola báňská –Technická univerzita v Ostravě.

Moderní vysokoškolský areál v tomto školním roce zaplní více než pět stovek studentů. Působnost sem přenesou zejména fakulta technologická a fakulta multimediálních komunikací Baťovy univerzity. Zlínská univerzita v Uherském Hradišti také zahájí výuku českého jazyka pro zahraniční studenty. Technická univerzita v Ostravě zde otevře obory sportovní management a ekonomika cestovního ruchu.

Uherskohradišťský vysokoškolský areál tvoří tři kompletně opravené budovy, v nichž se nacházejí posluchárny, počítačové učebny, kabinety a také ubytovací prostory pro studenty a přednášející. Nedílnou součást komplexu představuje ubytovací a stravovací centrum, které zajistí střechu nad hlavou 116 studentům.

Zdroj: MF Dnes, www.uherske-hradiste.cz