Pražské a brněnské střední školy čeká Týden dokumentárního filmu

13. 6. 2010 | Aktuality

U příležitosti Dne politických vězňů a Dne památky obětem komunistického režimu připomínaných 27. června si budou moci pražští a brněnští žáci vybraných škol promítnout dokumentární filmy o lidském bezpráví.

Projekce představí nové filmy, které budou součástí podzimního šestého ročníku Příběhů bezpráví a přinesou i ohlédnutí za uplynulými ročníky. Uzávěrka přihlášek pro školy ještě neproběhla, studenti mohou na možnost zapojit se upozornit své učitele.

Festival Jeden svět se školami dlouhodobě spolupracuje a snaží se na školní půdu přinést povědomí o světových problémech i prostor pro diskuzi. O tu by se při červnovém projektu měli postarat například Helena Třeštíková či Jana Chytilová, které již přislíbily účast.

Více informací: www.ceskaskola.cz www.jedensvetnaskolach.cz