TUL – historicky nejvyšší počet studentů

10. 10. 2007 | Aktuality

Technická univerzita v Liberci (TUL) zaznamenala nárůst zájemců o studium. Těch se v letošním 54. akademickém roce do prvních ročníků zapsalo 3368, což je ve srovnání s loňským rokem o 325 a předloňským rokem o 677 více. Rostoucí tendence se projevily i v celkovém počtu studentů – zatímco loni na akademické půdě studovalo 8550 posluchačů, letos dosahuje počet zapsaných studentů čísla 9343.

Největší oblibě se těší fakulta pedagogická, do jejíhož prvního ročníku se pro akademický rok 2007 – 2008 zapsalo 1075 studentů. V jejím stínu stojí s 841 posluchači nejstarší liberecká fakulta – fakulta strojní, dále fakulta hospodářská (589). Zvýšený zájem pocítil i nově zřízený program Ústavu zdravotnických studií TUL Ošetřovatelství – Všeobecná sestra. Fakulta umění a architektury TUL naopak přijala oproti loňskému roku méně uchazečů. „Počet přihlášek neklesá. My ale nechceme zvyšovat kapacitu naší fakulty. Záměrně omezeným počtem studentů sledujeme kvalitu výuky a individuální přístup ke studentům,“ vysvětlil proděkan FAU TUL Jiří Suchomel.

Podle informací platných k 27. září letos na TUL zahájí bakalářské studium 2792 studentů. Na navazující magisterské studium se zapsalo 421 posluchačů a do prvního ročníku pětiletého magisterského programu nastoupí 155 studentů.

Podrobnější informace naleznete zde.