Senioři mohou studovat umění

30. 5. 2006 | Aktuality

Masarykova univerzita rozšířila nabídku studijních programů pro seniory na Univerzitě třetího věku o Dějiny umění a vizuální kultury. „Přihlášky se přijímají od května a již nyní je kapacita téměř zaplněna,“ řekla manažerka celoživotního vzdělávání Barbora Hašková.

Posluchačem Univerzity třetího věku se může stát každý, kdo dosáhl důchodového věku, a který má ukončené středoškolské vzdělání s maturitou. Podle univerzitních internetových stránek může být podmínka ukončeného středoškolského vzdělání ve výjimečných případech prominuta.

Studenti-senioři mohou na univerzitě navštěvovat různé typy kurzů formou přednášek, cvičení, seminářů. Mohou se naučit pracovat s počítačem, studovat francouzštinu, němčinu nebo se mohou věnovat relaxačním aktivitám.

Zroj: ČTK, www.muni.cz