Rozjet podnikání při studiu? Studentům VUT s tím pomůže nové centrum

2. 1. 2020 | Aktuality

VUT centrumStudentům nedávno otevřeného oboru na Vysokém učení technickém rozhodně nebude chybět praxe. Podmínkou pro přijetí na obor Podnikání a rozvoj malé firmy totiž je, že ve druhém ročníku studenti rozjedou vlastní business. S tím jim má nyní pomoci nově otevřené centrum Inrofo Lab.

„První ze studentských firem vznikne již v lednu příštího roku. Studentům pomůžeme radou a budeme rádi, když se jim podnikání tak rozjede, že se mu budou moci po ukončení třetího ročníku naplno věnovat,“ vysvětlil Robert Zich, ředitel ústavu managementu a garant oboru zaměřeného na podnikání.

V současnosti je v prvním a druhém ročníku oboru celkem padesát studentů. Většina z nich se plánuje zaměřit na činnosti jako tvorba e-shopů, internetové podnikání či organizování akcí pro firmy.

V centru Inrofo Lab si budou studenti moct vzájemně prezentovat své projekty a případné problémy řešit s vyučujícími. „Role učitelů je často spíše v koučování a studenti si sami rozhodují nejen o tématech, ale i o formě výuky,“ doplnil Zich. Dalším účelem centra je konání obchodních schůzek.

Při tvorbě centra se VUT inspiroval ve Finsku. Tamní univerzita ve městě Tampere, taktéž poskytuje budoucím podnikatelům prostor pro nácvik na skutečný profesní život.

Zdroj:

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/skola-vytvorila-centrum-pro-podnikajici-studenty-40305366

Další články k tématu

Brněnské VUT chce dát ruce pryč od projektu vědeckého parku. Stojí na jeho kampusu a nespolupracuje

Brněnské VUT chce dát ruce pryč od projektu vědeckého parku. Stojí na jeho kampusu a nespolupracuje

Vědecko-technologický park u výzkumného institutu Ceitec stojí kampusu Vysokého učení technického v Brně už od roku 2014. Škola mu poskytla své pozemky v hodnotě pěti milionů korun a výměnou za to získala menšinový podíl ve firmě. Deklarovaná byla také spolupráce mezi parkem a školou. Společnost VTP, která celý park provozuje však ke spolupráci s VUT nikdy nepřistoupila a …

číst více
UNYP otvírá nový MBA program ve spolupráci se slovinskou univerzitou

UNYP otvírá nový MBA program ve spolupráci se slovinskou univerzitou

University of New York in Prague v září zahájila spolupráci se slovinskou vysokou školou GEA College sídlící v Lublani. Obě univerzity sdílí tentýž cíl – chtějí odborně připravovat budoucí lídry v podnikání. Jejich společný MBA program se tedy zaměří především na rozvíjení praktických znalostí. Větší část studia proběhne v Lublani, ale některé přednášky se uskuteční v Praze. Přednášky budou vést …

číst více
Vysoké školy zaplňují díru na trhu! Připravovat budou experty na kybernetickou bezpečnost nebo sportovní technology

Vysoké školy zaplňují díru na trhu! Připravovat budou experty na kybernetickou bezpečnost nebo sportovní technology

Vysoké školy každoročně aktualizují svou nabídku studijních oborů tak, aby odrážela aktuální poptávku na trhu. A protože se ani zdánlivě upjatým institucím nevyhýbají moderní trendy, otevírají se letos zbrusu nové obory, jako jsou sportovní technologie nebo kyberbezpečnost. S appkou k dokonalému tělu Ve světě už je to prakticky standard, v Česku se tento obor letos otevře vůbec poprvé. …

číst více