Přehled studentských tarifů: Volání a sms zdarma? Jde to!

8. 6. 2018 | Stojí za přečtení

Jako student nemusíte platit za volání ani SMSky poslané v rámci České republiky. Stačí, když si u jednoho ze tří našich operátorů pořídíte internet do mobilu. Kolik u kterého z nich zaplatíte, vám ukáže náš přehled.

T-Mobile – Tarif Student – jejich základní balíček za 399 Kč nabízí neomezené množství SMS zpráv, 100 volných minut volání do všech sítí a 2 GB internetu. Pokud si budete chtít data navýšit, pak si můžete připlatit 199 Kč a čerpat až 6 GB, což je maximum. Celkem tedy měsíčně zaplatíte 598 Kč.

O2 – [:kůl:] – to je 120 minut volání do všech sítí, neomezené SMS na čísla 02, ostatní SMS zprávy za 1,50 Kč a 5 GB internetu. Vše za 399 Kč měsíčně. Pro větší surfaře nabízejí také variantu za 499 Kč měsíčně, kde je o dalších 5 GB dat více. Nyní u O2 navíc získáte na 3 měsíce Spotify Premium zdarma.

Vodafone – #jetovtobě – za 499 Kč měsíčně si užijete neomezené volání a SMS do všech sítí, plus
10 GB dat. Každý další GB přikoupíte za 99 Kč.

A group of students having fun with smartphones after class.

Jestliže nemáte příliš velkou potřebu čerpání internetových dat a dáváte raději přednost nižším měsíčním platbám, pak je pro vás zcela jistě výhodnější pořídit si SIM kartu nebo převést své číslo k některému z virtuálních mobilních operátorů. Ceny u nich platí pro všechny, nejen pro studenty. Zde je přehled těch nejvýhodnějších z nich, včetně důležitých informací o poplatcích.

Sazka Mobil – Šťastný Tarif – zaplatíte 47 Kč měsíčně a voláte a píšete SMS do všech sítí za 0,90 Kč. Pokud budete potřebovat dokoupit internet, tak uhradíte dalších 47 Kč za každých 100 MB dat.

Go Mobil – tarif Na Míru – za 185 Kč měsíčně můžete mít například 100 volných minut a 50 volných zpráv do všech sítí. Nad rámec voláte za 1,50 Kč a píšete za 1,30 Kč. Dokoupení internetu vás bude stát 1 Kč za 1 MB. Převod stávajícího telefonní čísla máte zdarma, ale nová SIM karta vás přijde jednorázově na 199 Kč.

Callpro – ;-) – tarif za 29 Kč měsíčně. Za tento symbolický poplatek máte možnost volat do všech sítí za 1,80 Kč a psát SMSky za 1,25 Kč. Dokoupení internetových dat vás bude stát například 170 Kč za 600 MB.

One Mobile – Dohoda na jedničku – u tohoto operátora zaplatíte 30 Kč měsíčně a můžete do všech sítí volat za 1,50 Kč a psát za 1 Kč. U internetu platíte 1 Kč za 1 MB. Zde musíte počítat s jednorázovými poplatky. Za vystavení nové SIM karty 50 Kč nebo za převod vašeho současného telefonního čísla 150 Kč.

Brnkačkatel – Občas brnknu – od tohoto operátora jsme vybrali tarif za 100 Kč měsíčně, který zahrnuje 100 volných minut. Další minuty i SMS zprávy vás budou stát do jakékoliv sítě 1,50 Kč. K tomu si samozřejmě můžete přikoupit internet. Za 219 Kč získáte 600 MB. Převod telefonního čísla stojí navíc jednorázový poplatek 300 Kč. Za novou SIM kartu zaplatíte 100 Kč.

Connectica – Q60 – měsíčně uhradíte 125 Kč a můžete provolat 60 volných minut. Dále voláte do všech sítí za 1,69 Kč a SMSkujete za 1,39 Kč. U tohoto operátora bohužel není možnost mobilního internetu. Vstupní poplatky jsou 200 Kč za převod čísla nebo 100 Kč za novou SIM kartu.

Lama Mobile – Chytrá lama – za 249 Kč měsíčně si můžete vybrat 150 minut volání, 50 SMS zpráv a 150 MB dat. Nad rámec voláte a píšete za 1,50 Kč. Dalších 150 MB internetu si můžete dokoupit za
99 Kč.

U virtuálních operátorů zpravidla počítejte na začátku s úhradou zálohy. Ta se pohybuje různě v rozmezí 400 – 1000 Kč. Nicméně z této zálohy jsou vám pak postupně strhávány měsíční poplatky za váš tarif, takže o tuto částku nepřijdete.

Zdroje: t-mobile.cz, o2.cz, vodafone.cz, sazkamobil.cz, gomobile.cz, callpro.cz, onemobile.cz, brnkackatel.cz, ictmorava.cz, lamamobile.cz