Poslanci zvažují odklad státních maturit

10. 6. 2009 | Aktuality

Poslanci ODS v čele s Walterem Bartošem se rozhodli podat ve sněmovně návrh k odložení státních maturit kvůli jejich nedostatečné připravenosti. Argumentují tím, že stále není jasné, jaká firma bude organizovat zabezpečení datového systému, školení učitelů, tisk záložních maturit a svoz materiálu. Podle Bartoše je problematické i to, že není dosud stanoveno skóre potřebné ke složení zkoušky.

Proti konání státních maturit už v příštím roce se postavila i ČSSD. Maturitu by odložili o další dva roky. Pro jsou naopak lidovci.

Studenti, kteří se státní maturitou nesouhlasí, chystají na 19. června v Praze demonstraci. Ministryně školství Miroslava Kopicová stále počítá se spuštěním maturit právě za rok. Na svých webových stránkách zveřejnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako reakci na tyto informace souhrn nejdůležitějších změn v průběhu závěrečné zkoušky středoškolského studia včetně kalendáře událostí provázejících státní maturity.

Zdroje: zpravodajské servery Aktuálně.cz, iDNES.cz a web Učitelských novin.