O strojní fakultu není zájem

23. 6. 2005 | Aktuality

Počet uchazečů o studium na strojní fakultě Západočeské univerzity rok od roku klesá. Pobočka v Sokolově kvůli nedostatku zájemců letos vůbec nezahájí výuku.

K přijímacím zkouškám se dostavilo jen 29 studentů z 86 přihlášených, pro otevření ročníku je jich zapotřebí alespoň čtyřicet. Nedostatek zájemců řešila fakulta už vloni, kdy ze stovky zájmců zbylo pouhých deset, a to i přesto, že se škola snaží o maximální propagaci a investuje do moderních učeben a strojařských dílen s počítačově řízenými centry.

Podle děkana dávájí studenti z Karlovarského kraje přednost dojíždění do Plzně. Ale ani tam zájem o studium strojnictví není velký. Fakulta zde vypsala druhé kolo přijímacích zkoušek na 9. září, přihlášky mohou zájemci posílat až do 12. srpna.

Zdroj: www.zcu.cz, MF Dnes