Divadelní školy z celého světa míří do Brna

9. 4. 2012 | Aktuality

V úterý 10. dubna startuje v Brně pětidenní festival Encounter, který do jihomoravské metropole přiláká skupiny z třinácti divadelních škol z celého světa. Celé dění probíhá pod taktovkou Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a představí se během něj např. herci z Turecka, Číny, Kolumbie, JAR nebo Jižní Koreje.

Podtitul letošního festivalu představuje věta Do I have a dream? (Mám sen?), která vychází z teze Martina Luthera Kinga. „Snažíme se s Kingem polemizovat. Ptáme se, zda nás ještě spojuje nějaký kolektivní sen či vize, i když už v podstatě nemusíme o nic bojovat,“ doplnil festivalové motto režisér festivalu Lukáš Kopecký. Všechna představení budou odehraná v originálním jazyce dané země.

Dějištěm festivalových představení jsou různá brněnská divadla, např. Reduta, Divadlo Husa na provázku, studio Marta či Hadivadlo.

Podrobný program a další informace o nezvyklé přehlídce lze najíst na stránkách www.encounter.cz.

Zdroj textu a fotografie: tisková zpráva festivalu, encounter.cz (redakčně kráceno)