ČVUT chce nabídnout výuku online

7. 5. 2014 | Aktuality

České vysoké učení technické v Praze plánuje rozšířit svoji klasickou výuku o online přednášky. Tento záměr sdělil v rozhovoru pro Lidové noviny nový rektor ČVUT Petr Konvalinka. Pilotní verzi tzv. open přednášek chce ČVUT spustit už letos v říjnu, na začátku nového akademického roku. Na webových stránkách školy si studenti budou moci vybrat konkrétní přednášku a přehrát si ji, mluvené slovo doprovodí i přepis přednášky na obrazovce. V určitých okamžicích se přednáška zastaví a na obrazovce se objeví dotaz, který bude muset student zodpovědět, aby mohl v přednášce pokračovat dál. Každou přednášku ukončí malý test. Až student absolvuje všechny přednášky, bude mít splněn jeden z předpokladů pro získání zápočtu. Pro absolvování testu se budou muset studenti identifikovat, aby se předešlo tomu, že test vyplní za více spolužáků jen jeden student. Přednášky online bez poplatků chce ČVUT zpřístupnit nejen svým studentům, ale i veřejnosti.

Zdroj: Lidové noviny