5 seriálů, na které koukat, pokud se letos chystáte na vejšku

17. 1. 2019 | Studentský život

Všichni koukáme na seriály a přiznejme si, že často namísto studia. Vlastně se dá říct, že právě díky škole se z nás stávají seriáloví experti. A protože Trůny už jste nejspíš viděli a HIMYM citujete z paměti, připravili jsme pro vás kompilaci „retro“ seriálů, které sjížděly devadesátkový děti.

No a jelikož pro pořádné drama není lepšího prostředí než střední škola, tak právě kolem ní se točí naše top pětka nabitá postavami, které se hledají a připravují se na ten osudný den, kdy vstoupí do světa dospělých. Stejně jako vy, kteří letos maturujete a chystáte se na vysokou školu.

Machři a šprti

Jedna série stačila k tomu, aby se seriál stal kultovním. Ukazuje život bez pozlátka, kriticky, ale i s vtipným nadhledem. Každopádně je to nejblíž, co se kdy dostanete ke skutečnému životu na střední škole prostřednictvím obrazovky. Seriál byl po osmnácti epizodách zrušený. Producenti tvůrcům vytýkali, že je moc depresivní.

O.C.

Krásné prostředí, krásní lidé a jako bonus je O.C. ten typ seriálu, na který budete koukat jednoduše proto, že vás zajímá, co se stane dál, kdo umře a jak to celé skončí. Nechybí drogy, alkohol, zbraně -prostě nic z toho, co očekáváte od seriálu. Vraťte se zpátky do minulosti, kdy teplákovky byly značkou luxusu a nosily se do těch nejdražších restaurací. A vůbec všude.

Gilmorova děvčata

Seriál nabitý popkulturními referencemi tak moc, že vás donutí sedět u googlu hluboko do noci. Kromě obligátních vztahových dramat, se v seriálu nejvíc řeší, kam se hrdinky půjdou najíst, kde si dají další kafe, a že Lorelai pracuje a Rory studuje. Když si to tak vezmete, často se tam vlastně skoro nic neděje. Což je občas nesmírně uklidňující. A navíc zábavné, když to umíte okecat tak jako Gilmorky.

Roswell

Tři středoškoláci v malém zapadákově v Novém Mexiku zažívají první lásky. Klasická premisa seriálu ze středoškolského prostředí, zdálo by se. Jenže Max, Isabel a Michael nejsou obyčejní studenti, jsou to totiž mimozemšťané se superschopnostmi. A když se mimozemšťan nebo mimozemšťanka zamiluje do člověka může to skončit jedině tragédií. Takže je Roswell vlastně Romeo a Julie. Krát tři.

Tak tohle je můj život

Tři slova. Mladý Jared Leto. V tomto předčasně ukončeném seriálovém pokladu si střihne románek s Claire Danes, kterou jste již možná viděli brečet v seriálu Homeland. Tak tohle je můj život obsahuje pořádně napínavou milostnou zápletku, klasický boj rodič-dítě, teenagerskou rebelii a jeden z největších cliffhangerů v celé seriálové historii. Tak na co čekáte?

 

 

 

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Další články k tématu

Technické problémy i náročná organizace času. Jak vysokoškoláci zvládají on-line zkouškové?

Technické problémy i náročná organizace času. Jak vysokoškoláci zvládají on-line zkouškové?

Zkouškové období je na vysokých školách v plném proudu. Kvůli koronaviru ale probíhá nestandardně: studenti skládají testy on-line u vyučujících, které zejména prváci často ani nikdy naživo nepotkali. Server Novinky.cz se proto ptal vysokoškoláků, jak distanční zkouškové i výuku celkově zvládají a jakým problémům nejčastěji čelí. Kateřina Richtrová studuje na Karlově Univerzitě pedagogiku a nederlandistiku. Nedávno …

číst více
On-line zkouškové na Masarykově univerzitě: 150 hodin příprav i konzultace se studenty

On-line zkouškové na Masarykově univerzitě: 150 hodin příprav i konzultace se studenty

Již druhý semestr probíhá na českých vysokých školách zkouškové převážně on-line. Jak vnímají stávající situaci vyučující? Na Masarykově univerzitě převažuje neutrální pohled. Většina brněnských učitelů totiž vnímá jak pozitiva, tak i negativa on-line zkoušení. Část oslovených učitelů pak on-line zkoušení zcela odsuzuje a jiní si ho naopak pochvalují. „Osobně se domnívám, že vhodně nastavené on-line ústní …

číst více
10 tipů, jak se co nejlépe učit na zkoušky a testy

10 tipů, jak se co nejlépe učit na zkoušky a testy

Jako student určitě víte, CO se máte učit. Otázkou však je, JAK se to naučit. Přinášíme vám přehled deseti osvědčených tipů, díky kterým budete nejen schopni nacpat si všechny důležité znalosti do hlavy, ale také si je zapamatujete. A třeba i na delší dobu, než zabere napsaní testu nebo ústní zkouška. Zapisujte si dobré poznámky …

číst více