14. ročník soutěže Cena Jana Vavrouška 2009

23. 6. 2009 | Aktuality

Pro rok 2009 vyhlašuje Vědecká rada Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze již 14. ročník soutěže o Cenu Jana Vavrouška. Soutěž je určena studentům, doktorandům a mladým vědeckým pracovníkům českých vysokých škol (asi do 35 let). Autoři mohou zasílat své bakalářské, diplomové i rigorózní práce.

Práce by se měly zabývat vzájemnou souvztažností přírody, kultury a lidské společnosti. Téma pro rok 2009 zní: Lidské hodnoty a problémy rozvoje civilizace. Možnými okruhy zájmu autorů prací může být problematika trvalé udržitelnosti, role politiky v ekologii člověka, ekonomika přírodních zdrojů či vliv moderní komunikace a vzdělávání na tvorbu kulturních hodnot.

Práce je možné zasílat do 3. 7. 2009. Celková částka na odměnu vítězům činí letos 45. 000 Kč. Práce budou hodnoceny odbornou porotou. Podrobné informace naleznete zde.